Rainbow nagrywa nowy materiał

/ 18 kwietnia, 2017

W 2015 roku Ritchie Blackmore reaktywował Rainbow z zupełnie nowym składem muzyków. Gitarzysta twierdził, że nie zamierza nagrywać nowej płyty, a chce „pograć stare piosenki jeszcze raz”. Teraz najwyraźniej zmienił zdanie.

Queen ponownie w Polsce

W najnowszym wydaniu japońskiego magazynu „Burn!” Ritchie Blackmore wyjawił, że zespół wszedł do studia, żeby zarejestrować nową muzykę:

Napisałem nową piosenkę, a także nagrałem jedną ze starszych. Ronnie [Romero], który jest teraz w Madrycie, dograł swój śpiew i odesłał mi te numery. Zamiast nagrywać płytę, raczej wydamy je jako single.

W skład obecnej inkarnacji Rainbow wchodzi wokalista Ronnie Romero, basista Bob Nouveau, klawiszowiec Jens Johanasson oraz perkusista David Keith. Żaden z tych muzyków nie grał w żadnym z poprzednich składów Rainbow.

Działalność nowego Rainbow wzbudza liczne kontrowersje. Niektórzy mają za złe Ritchiemu, że nie zgłosił się do byłego wokalisty Rainbow, Joe Lynn Turnera z propozycją dołączenia do grupy. Blackmore jednak uzasadnia:

Nie poprosiłem go o to, bo uznałem, że europejscy fani woleli usłyszeć Rainbow z czasów z Dio.

Krytycznie o tym pomyśle wypowiadał się też ostatnio basista Deep Purple, Roger Glover:

Życzę mu szczęścia. Ale myślałem, że będzie występował pod własnym nazwiskiem. Powinien grać jako Ritchie Blackmore z dobrym zespołem. Nie chcę go dyskredytować, jak inni jestem fanem Ritchiego. Nie mogę uwierzyć, że miałem okazję grać z takim muzykiem, więc życzę mu szczęścia.

Glenn Hughes natomiast pochlebnie wypowiedział się o wokaliście Rainbow, Ronniem Romero:

Śpiewanie piosenek Ronniego Dio wymaga wyjątkowego wokalisty, a uważam, że ten gość zrobił całkiem niezłą robotę. Ritchie znalazł odpowiedniego człowieka na to miejsce.

O tym, jak radzi sobie Ronnie Romero z repertuarem Rainbow, będziemy mogli przekonać się wkrótce na własne uszy, gdyż 9 czerwca 2017 roku ukaże się koncertowa płyta „Live In Birmingham 2016”. Liczące dwie płyty CD wydawnictwo będzie zawierało zarówno kompozycje Rainbow, jak i Deep Purple, w którym Blackmore grał w latach 1968-1975, a potem 1984-1993.

CD1

 1. Over The Rainbow / Highway Star
 2. Spotlight Kid
 3. Mistreated
 4. Since You Been Gone
 5. Man On The Silver Mountain
 6. Soldier Of Fortune
 7. Medley: Difficult To Cure (Beethoven's Ninth) / Drum Solo / Bass Solo / Band Jam / Keyboard Solo / Difficult To Cure (Beethoven's Ninth)
 8. Catch The Rainbow

CD2

 1. Perfect Strangers
 2. Long Live Rock 'N' Roll
 3. Child In Time
 4. Stargazer
 5. Medley: Black Night / Woman From Tokyo / Black Night
 6. Burn
 7. Smoke On The Water

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także