Rainbow udostępnia pierwsze premierowe nagrania od 22 lat

/ 31 maja, 2017

Nowe wcielenie Rainbow, zespołu kierowanego przez byłego gitarzystę Deep PurpleRitchiego Blackmore’a, udostępniło w sieci dwa nagrania. Są to pierwsze studyjne utwory od 22 lat, czyli od czasu wydania ostatniego studyjnego albumu zespołu „Stranger In Us All”.

Nowy numer „Teraz Rocka” od dzisiaj w sprzedaży 

Utwór „Land Of Hope And Glory” to instrumentalna przeróbka tradycyjnej brytyjskiej pieśni z 1902 roku, z kolei „I Surrender” jest nową wersją piosenki pochodzącej z wydanego w 1981 roku przez Rainbow albumu „Difficult To Cure”. Obu tych utworów zespołu Ritchie Blackmore's Rainbow możecie posłuchać poniżej.

Ritchie Blackmore's Rainbow: „Land Of Hope And Glory

Ritchie Blackomore's Rainbow: „I Surrender

W nowych utworach zaśpiewa wokalista Ronnie Romero, który z zespołem Ritchiego Blackmore’a nawiązał współpracę w 2015 roku. Skład uzupełnia basista Bob Nouveau, klawiszowiec Jens Johanasson oraz perkusista David Keith. Żaden z tych muzyków nie grał w żadnym z poprzednich składów Rainbow.

Z kolei 9 czerwca 2017 roku na rynku ukaże się koncertowy album „Live In Birmingham 2016”, prezentujące jak najnowsze wcielenie grupy prezentuje się na żywo. Liczące dwie płyty CD wydawnictwo będzie zawierało zarówno kompozycje Rainbow, jak i Deep Purple, w którym Blackmore grał w latach 1968-1975, a potem 1984-1993.

Oto lista utworów, jakie trafią na płytę:

CD1

 1. Over The Rainbow / Highway Star
 2. Spotlight Kid
 3. Mistreated
 4. Since You Been Gone
 5. Man On The Silver Mountain
 6. Soldier Of Fortune
 7. Medley: Difficult To Cure (Beethoven's Ninth) / Drum Solo / Bass Solo / Band Jam / Keyboard Solo / Difficult To Cure (Beethoven's Ninth)
 8. Catch The Rainbow

CD2

 1. Perfect Strangers
 2. Long Live Rock 'N' Roll
 3. Child In Time
 4. Stargazer
 5. Medley: Black Night / Woman From Tokyo / Black Night
 6. Burn
 7. Smoke On The Water

Kontrowersje wokół nowego wcielenia 

Pomysł reaktywacji Rainbow z nowym składem wzbudził kontrowersje wśród fanów i dawnych współpracowników Blackmore’a.

Wystarczy przytoczyć wypowiedz basisty Deep Purple, Rogera Glovera, który w przeszłości, w latach 1979-1984, grał również w Rainbow

Życzę mu szczęścia. Ale myślałem, że będzie występował pod własnym nazwiskiem. Powinien grać jako Ritchie Blackmore z dobrym zespołem. Nie chcę go dyskredytować, jak inni jestem fanem Ritchiego. Nie mogę uwierzyć, że miałem okazję grać z takim muzykiem, więc życzę mu szczęścia.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także