Ralph Kaminski na nowej płycie odda hołd Korze i Maanamowi. Pierwszy singiel w sieci!

/ 17 września, 2021

Ralph Kaminski opublikował w sieci zapowiedź swojego nowego wydawnictwa!


Utwór „Biegnij razem ze mną” Ralpha Kaminskiego zapowiada album „KORA”, którym artysta oddaje hołd twórczości zespołu Maanam i Kory. Płyta ukaże się 15 października 2021 roku i już teraz dostępna jest w przedsprzedaży.

Piosenka „Biegnij razem ze mną” pochodzi z debiutanckiego albumu studyjnego zespołu Maanam wydanego czterdzieści lat temu. Ralph Kaminski sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia.

Singiel dostępny jest w serwisach streamingowych, a także na YouTube (wraz z oficjalnym teledyskiem):

Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane. Nowe wydawnictwo artysta zapowiada słowami: „Kora” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości. Utwory zespołu Maanam i Kory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów.

Kaminski podbił polską scenę i zdobył serca słuchaczy „Morzem” i „Młodością”, dwoma autorskimi albumami. „KORA” rozpoczyna kolejny etap w artystycznej drodze Ralpha. Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także