Rammstein wydał emocjonalne oświadczenie po ataku Rosji na Ukrainę

/ 7 marca, 2022
fot. Olaf Heine

Niemiecki zespół opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do ostatnich wydarzeń w Ukrainie.


Świat szeroko rozumianej kultury solidaryzuje się z ukraińskim narodem, który stanął w obliczu krwawej walki o swoją niepodległość. Do grona artystów, którzy postanowili zareagować na wydarzenia, które mają miejsce w Ukrainie, dołączyła właśnie niemiecka formacja Rammstein.

W mediach społecznościowych zespołu pojawiło się oświadczenie następującej treści:

Zespół Rammstein pragnie wyrazić swoje poparcie dla narodu ukraińskiego, który stawia opór szokującemu atakowi ze strony rządu rosyjskiego. W tym momencie odczuwamy szczególny żal z powodu cierpienia narodu ukraińskiego.

Każdy z członków zespołu ma różne doświadczenia związane z tymi dwoma krajami. Wszyscy muzycy naszej formacji mają przyjaciół, współpracowników, partnerów i fanów w obu krajach.

Zdajemy sobie sprawę z desperacji, jaką wielu rosyjskich fanów może odczuwać w obliczu działań swojego rządu, i chcemy pamiętać o człowieczeństwie dzielonym zarówno przez obywateli Rosji, jak i Ukrainy.

Wpis w oryginale:

Rammstein möchten ihre Unterstützung für das ukrainische Volk zum Ausdruck bringen, das sich gegen den schockierenden…

Opublikowany przez Rammstein Piątek, 4 marca 2022

W drugiej połowie maja ma odbyć się trasa koncertowa Rammstein po Europie. Zespół nie miał w planach odwiedzać ani Ukrainy, ani Rosji. Pojawi się natomiast w naszym kraju – 16 lipca zagra na PGE Narodowym w Warszawie.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także