Rammstein zbanował platformę handlującą biletami. Tam nie kupicie biletów na ich koncert

/ 30 września, 2022


Jedna z największych platform handlujących biletami dostała sądowy zakaz sprzedaży biletów na koncerty Rammsteina.


Zespół Rammstein w przyszłym roku wyruszy w trasę koncertową po Europie. Biletów na te koncerty nie kupicie na platformie Viagogo, która jest jednym z największych portali handlującymi biletami z drugiej ręki.

Rammstein postarał się o sądowy zakaz sprzedaży biletów na jego koncerty przez tę platformę. Dlaczego? Prawnik zespołu, Sebastian Ott, mówi:

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że nie kupują biletów od organizatora tylko z rynku wtórnego. Ustawodawca dostrzegł to i zadziałał. Z zadowoleniem przyjęliśmy decyzję sądu rejonowego w Hamburgu, który zabrania łamania prawa.

Portale takie jak Viagogo oskarżane są o spekulacje cenami biletów poprzez wykupywanie ich a potem sprzedawanie po zawyżonych cenach.

Bilety na koncerty Rammsteina będą imienne, a fani będą musieli posiadać dowód tożsamości przy wejściu na koncert. Odsprzedanie biletu będzie możliwe tylko przez oficjalny portal fanSALE, który zostanie uruchomiony przez Eventim 1 grudnia 2022 roku.

W przyszłym roku Rammstein przyjedzie na dwa koncerty do Polski. Grupa wystąpi 30 i 31 lipca 2023 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Niemiecki zespół – bohater naszego „Wydania Specjalnego” – będzie koncertował po Europie w związku z promocją swojego najnowszego albumu „Zeit”, który ujrzał światło dzienne w tym roku. Wiadomo jednak, że Rammstein w czasie koncertów prezentował będzie przekrojowy set.

Zespół zagrał w tym roku na PGE Narodowym w Warszawie – na naszej stronie znajdziecie relację z tego wydarzenia.

„RAMMSTEIN WYDANIE SPECJALNE” – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także