„Rape Me” Nirvany w serialu „Sukcesja”. Courtney Love komentuje

/ 4 listopada, 2021

W najnowszym odcinku niezwykle cenionego serialu „Sukcesja” rozbrzmiał utwór z repertuaru Nirvany.


Trwa 3. sezon serialu „Sukcesja” – w opinii wielu jednej z najlepszych w dorobku HBO. Twórcy, jak się okazuje, potrafią zaskoczyć nie tylko fabułą, ale również muzyką. W trzecim odcinku najnowszej serii zatytułowanym „The Disruption” usłyszeć mogliśmy kontrowersyjny swego czasu utwór „Rape Me” z repertuaru Nirvany.

Oczywiście na jego wykorzystanie zgodę wydać musiała spadkobierczyni po Kurcie Cobainie, Courtney Love. Okazuje się – jak przyznała na swoim Instagramie – że zrobiła to z dużą satysfakcją:

Byłam w pokoju, gdy ta piosenka powstawała, napisana została w około godzinę. Nigdy nie byłam tak dumna, wyrażając zgodę na wykorzystanie jednego z utworów Kurta. Zrobili to tak, jakby naprawdę rozumieli KC [Kurta Cobaina]. O czym krzyczał… Bez konkretów… O czymś. Jestem pewna, że – gdziekolwiek teraz jest – jest z tego dumny.

Utwór „Rape Me” znalazł się na płycie „In Utero”, która opublikowana została we wrześniu 1993 roku. Z powodu tytułu („Zgwałć mnie”) oraz tekstu singiel wzbudzał spore kontrowersje.

KOMENTARZE

Przeczytaj także