Raper Post Malone pobił 54-letni rekord nalężący do The Beatles

/ 9 maja, 2018

„Beerbongs & Bentleys” to druga płyta rapera znanego jako Post Malone, która opublikowana została 27 kwietnia tego roku. Wydawnictwo spotkało się z tak ogromnym zainteresowaniem, że szybko podbiło listy sprzedaży i przebojów. Rekordowe okazało się ostatnie zestawienie Billboard Hot 100, w którym znalazło się aż osiemnaście utworów z czołowej setce, ale co ważniejsze – aż dziewięć w Top 20.

Rihanna inspiruje się Ghost?

Tym samym Post Malone pokonał The Beatles, którzy w kwietniu 1964 roku wprowadzili do czołowej dwudziestki sześć utworów (ich wynik w ubiegłym tygodniu wyrównał J.Cole). Jak podaje Nielsen Music, w pierwszym dniu od premiery albumu „Beerbongs & Bentleys” utwory z niego pochodzące odtworzono na świecie ponad 78 milionów razy, co stanowi rekord serwisu Spotify – znakomite wyniki w rankingu Billboard wydają się zatem w pełni uzasadnione.

Post Malone karierę rozpoczął w 2015 roku i szybko zdobył uznanie fanów hip hopu – jego debiutancki album „Stoney” okazał się ogromnym sukcesem zarówno muzycznym, jak i marketingowym. Fani z zapartym tchem czekali na kolejne wydawnictwo rapera – wydaje się, że jest tylko kwestią czasu, jak „Beerbongs & Bentleys” będzie biło kolejne rekordy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także