Reb Beach twierdzi, że Metallica i kreskówka zniszczyły karierę Winger

/ 24 stycznia, 2023


Czy teledysk Metalliki i popularna kreskówka mogą być odpowiedzialne za zniszczenie kariery zespołu Winger?


Winger był jednym z najpopularniejszych zespołów ery glamu końcówki lat 80. Jednak na początku kolejnej dekady, podobnie jak wiele podobnych mu grup, doświadczył spadku popularności. Gitarzysta Reb Beach twierdzi, że stoi za tym Metallica oraz kreskówka „Beavis & Butthead”.

Zapytany przez kanał „Ryan Roxie” Reb Beach uważa, że umieszczenie postaci w koszulce Winger w serialu „Beavis & Butthead” zaszkodziło zespołowi:

W kreskówce powiesili tego dzieciaka za gacie na drzewie. Nosił koszulkę Winger, miał nadwagę. Nazywał się Stuart i pojawiał się w każdym odcinku. Jego rodzice nosili koszulki Winger, jego pies nosił koszulkę Winger. Wszyscy byli nerdami. W ciągu kilku tygodni musieliśmy odwołać trasę, bo ludzie nie chcieli kupować biletów na koncerty Winger.

A potem Metallica pokazała w swoim najsłynniejszym teledysku („Nothing Else Matters” – red.), jak rzuca rzutkami w plakat Kipa Wingera. Pokazywali ten klip na swoich koncertach i mój przyjaciel powiedział, że cała hala śmiała się ze sceny, w której Lars rzuca rzutkami w Kipa. Musiałem sprzedać 20 gitar. Sprzedałem dom na Florydzie, w którym mieszkałem zaledwie 10 miesięcy. To były ciężkie czasy.

W 1994 roku Winger zawiesił działalność. Na scenę powrócił dopiero w kolejnej dekadzie. Od tamtego czasu nagrał jeszcze trzy albumy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także