Red Hot Chili Peppers opublikowali najnowszy singel, poświęcony gitarzyście Van Halen

/ 23 września, 2022


Posłuchaj najnowszej piosenki Red Hot Chili Peppers zatytułowanej „Eddie”.


Eddie” to tytuł najnowszego singla Red Hot Chili Peppers. Utwór został zadedykowany zmarłemu w 2020 roku gitarzyście Van Halen, Eddiemu Van Halenowi.

Anthony Kiedis mówi:

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo silna więź łączy nas z jakimś artystą, póki nie umrze. Eddie Van Halen był jedyny w swoim rodzaju. Dzień po jego śmieci Flea przyniósł tę emocjonalną partię basu. Zaczęliśmy do niej grać i wkrótce zrodziła się poświęcona mu piosenka. Choć utwór nie wymienia Eddiego z nazwiska, opowiada o jego wczesnych latach na Sunset Strip i o tym, jak Van Halen odcisnął się w naszych umysłach. W piosence prosimy, byśmy nie pamiętali Eddiego z powodu jego śmierci, ale z powodu tego, że żył najdzikszymi marzeniami.

Utworu możecie wysłuchać poniżej.

Mimo że nowy album Red Hot Chili Peppers, „Unlimited Love” ukazał się całkiem niedawno, w tym roku dostaniemy jeszcze jedną płytę zespołu. 14 października pojawi się płyta „Return Of The Dream Canteen”.

Skąd pomysł, żeby wydać dwie płyty w jednym roku? Zespół Red Hot Chili Peppers tak skomentował to w opublikowanym niedawno oświadczeniu:

Dla zabawy jamowaliśmy i nauczyliśmy się paru starych piosenek. Zanim się obejrzeliśmy, zaczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Gdy tylko natrafiliśmy już na to brzmienie i tę wizję, kopaliśmy dalej. Nie było sensu przestawać pisać. To było niczym sen. Nasza miłość do nas i naszej muzyki obdarzyła nas większą liczbą piosenek, niż się spodziewaliśmy. W końcu znaleźliśmy rozwiązanie: dwa podwójne albumy. Drugi jest równie ważny co pierwszy. „Return Of The Dream Canteen” jest tym, czym pragnęliśmy się stać. Płynie w nim krew z naszych serc.

Płyta „Unlimited Love” ujrzała światło dzienne 1 kwietnia tego roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także