Red Hot Chili Peppers rozpoczynają pracę nad nowym albumem

/ 12 września, 2018

Zespół Red Hot Chili Peppers powoli kończy urlop i przymierza się do nagrania kolejnego albumu studyjnego. Prace nad następcą „The Getaway” mają ruszyć już lada dzień.

Flea kupił niezwykły dom za 4 miliony dolarów

Anthony Kiedis zjawił się na New York Fashion Week, gdzie udzielił wywiadu dziennikarzowi „New York Post”. Wokalista Red Hot Chili Peppers wyjawił, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni grupa przystąpi do komponowania materiału na nowy studyjny album. Nie wiadomo jeszcze, kiedy płyta się ukaże, lecz istnieje duża szansa, że będzie to w 2019 roku. Ostatni album Red Hot Chili Peppers ukazał się w czerwcu 2016 roku pod tytułem „The Getaway”. Płyta dotarła na szczyty list przebojów w wielu krajach, rozchodząc się na świecie w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Promocji albumu towarzyszyła duża trasa koncertowa. W jej ramach grupa dwukrotnie wystąpiła w Polsce – 30 czerwca 2016 zagrała jako jedna z gwiazd Open’er Festival w Gdyni, a 25 lipca 2017 roku wystąpiła w Krakowie.

Tymczasem już w listopadzie do sprzedaży trafi autobiografia basisty Red Hot Chili Peppers, zatytułowana „Acid For Children”. W zapowiedzi, na stronie wydawcy, możemy przeczytać:

Kultowy basista i współzałożyciel nieśmiertelnej grupy Red Hot Chili Peppers w końcu opowie o swoim fascynującym życiu pełnym wzlotów, jak i upadków, czyli takim którego można się spodziewać po „ulicznym szczurze” z Los Angeles, który stał się znaną na całym świecie gwiazdą rocka.

Nie zabraknie więc w autobiografii Michaela Balzary'ego tematów trudnych. Będzie o doświadczeniach z twardymi narkotykami czy o szczegółach trudnej przyjaźni i współpracy z Anthonym Kiedisem.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także