Rekordowe zainteresowanie biletami na Męskie Granie doprowadziło do awarii systemu

/ 12 czerwca, 2018

Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów na Męskie Granie i… natychmiast musiała zostać wstrzymana, gdyż ogromne zainteresowanie słuchaczy doprowadziło do awarii serwera. Organizatorzy pracują nad przywróceniem sprzedaży.

Jarosław Kozidrak (Bajm) nie żyje

Na oficjalnej stronie organizatorów Męskiego Grania możemy przeczytać następujący komunikat:

Drodzy,

wczorajsza sprzedaż biletów nie poszła zgodnie z założeniami za co jeszcze raz bardzo przepraszamy. Pomimo zwiększenia przepustowości strony i wcześniejszego przygotowania się przez operatora biletowego na zwiększony ruch okazało się, że bilety jednocześnie próbowało kupić 72 tys. osób, co nigdy wcześniej nie mało miejsca. Spowodowało to awarię strony. Zdecydowaliśmy się na wstrzymanie sprzedaży biletów, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie zaistniałej sytuacji oraz ze względu na to, abyście nie musieli tracić czasu, próbując kupić bilet.

W tej chwili pracujemy nad rozwiązaniem problemu i szukamy alternatywnych opcji sprzedaży biletów. Dołożymy wszelkich możliwych starań, aby sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Bilety na każde miasto są wciąż dostępne. O dacie i godzinie ponownego uruchomienia sprzedaży poinformujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Przestrzegamy również przed zakupem biletów na nieoficjalnych stronach sprzedażowych. Bilety zakupione w innych źródłach nie gwarantują właściwej ceny biletu oraz wejścia na koncerty!

Jeszcze raz prosimy, aby zapytania nt. biletów mających status "w rezerwacji” kierować bezpośrednio na meskiegranie@ebilet.pl.

Pozdrawiamy!

Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania rozpocznie się 14 lipca w Poznaniu, a zakończy 25 sierpnia – tradycyjnie – w Żywcu. Poznaliśmy wszystkie już najważniejsze szczegóły dziewiątej już edycji imprezy, która od lat bije rekordy popularności.

W zespole Męskie Granie Orkiestra znajdą się: Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski oraz Kortez. Towarzyszyć im będą następujący muzycy: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski.

Harmonogram (i lista wykonawców na konkretne koncerty – scena główna) prezentuje się następująco:

  • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela

Kortez, Pogodno, Fisz Emade Tworzywo, Dawid Podsiadło, Coma, Zalewski śpiewa Niemena, Męskie Granie Orkiestra

  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury

Lao Che, Kortez, EABS, Fisz Emade Tworzywo, Projekt Tribute to Kazik, Kazik & Kwartet ProForma, Natalia Przybysz, Męskie Granie Orkiestra

  • 28 lipca – Wrocław, Pergola

Lao Che, The Dumplings orkiestra, Dawid Podsiadło, Kult, Natalia Przybysz, L. Stadt, Męskie Granie Orkiestra

  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)

Organek, Kult, The Dumplings orkiestra, L. Stadt, Mela Koteluk, Coma z projektem „Czemu nas tam nie ma”, Męskie Granie Orkiestra

  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki

Ørganek, Nosowska, Projekt Tribute to Lech Janerka, Lech Janerka, Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Kortez, Męskie Granie Orkiestra

  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema

Pogodno, Jazz Band Młynarski Masecki, Illusion, Daria Zawiałow, Nosowska, Dawid Podsiadło, Męskie Granie Orkiestra

  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

Krzysztof Zalewski, EABS, Pink Freud 20 lat, Nosowska, ØNA, Daria Zawiałow, Illusion, Męskie Granie Orkiestra

W tym roku, po raz pierwszy, będą obowiązywać bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby móc walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także