Rex Brown (ex-Pantera) prezentuje utwór zainspirowany śmiercią Dimebaga

/ 19 lipca, 2017

Rex Brown pod koniec lipca zadebiutuje jako artysta solowy albumem „Smoke On This”. Jeden z utworów zawartych na płycie, „Buried Alive”, opowiada o reakcji artysty na śmierć jego przyjaciela, Dimebaga Darrella.

Emperor headlinerem Metalmanii

W jednym z wywiadów Rex Brown powiedział:

To jest o tym, przez co przeszedłem po jego śmierci. Kiedy tracisz swojego najbliższego przyjaciela, pokrewną duszę, tracisz wszystko. Musiałem przepłynąć mnóstwo czarnej wody, żeby odnaleźć siebie. Kiedy tworzyłem ten utwór, nie myślałem o tym, dopiero potem ktoś zauważył: „Ty naprawdę tam o tym śpiewasz”. To było na swój sposób oczyszczające.

Ta piosenka nie jest hołdem. Opowiada o moich uczuciach po tym, co się wydarzyło, o tym przez co przechodziłem.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk do utworu „Buried Alive”.

Rex Brown – „Buried Alive”

Dimebag Darrell został zastrzelony na scenie podczas koncertu Damageplan, 8 grudnia 2004 roku.

W jednym z niedawnych wywiadów Rex Brown przyznał, że Panterze wielokrotnie oferowano duże pieniądze za reaktywację.

Mówię tu za siebie, ale chętnie zagrałbym z nimi znowu te kawałki. Gdyby tylko wszyscy mieli na to ochotę, uporządkowali swoje sprawy i potrafili się porozumieć, stworzylibyśmy znowu muzykę. Zrobiłbym to nawet za darmo. Ale tym razem byłoby inaczej, czegoś by brakowało.

Reaktywacji Pantery sprzeciwia się perkusista Vinnie Paul, brat Dimebaga, który obecnie gra w zespole Hellyeah.

Zespół Pantera zasłynął w latach 90., jako przedstawiciel nowej fali amerykańskiego metalu. Grupa powstała jednak na początku lat 80., założona przez braci Darrella i Vinniego Abbottów, do których dołączył basista Rex Brown oraz wokalista Terry Glaze. Zespół wydał w latach 1983-1985 trzy, inspirowane glam metalem albumy, które nie przyniosły mu rozgłosu. W 1986 roku Glaze’a zastąpił charyzmatyczny wokalista Philip Anselmo, a zespół powoli zaczął modyfikować swoje brzmienie, czego pierwszym krokiem był album „Power Metal” z 1988 roku.

Jednak dopiero album „Cowboys From Hell” z 1990 roku okazał się przełomowy dla Pantery. Grooviasty metal, którego napędzały riffy Dimebaga Darrella, ukształtował metal lat 90., który zastąpił tradycyjny thrash i heavy metal wcześniejszej dekady. Kolejne dwa albumy, „Vulgar Display Of Power” (1992) i „Far Beyond Driven” (1994), okazały się kultowe i kasowe, osiągając platynowe nakłady i docierając na szczyty list przebojów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także