Były reżyser filmu o Queen oskarżony o molestowanie nieletniego

/ 8 grudnia, 2017

Bryan Singer został oskarżony o to, że w 2003 roku zgwałcił na jachcie 17-letniego chłopca.

Tomek Lipiński: polski szołbiz nierządem stoi

Cesar Sanchez-Guzman, który w 2003 roku miał 17 lat, twierdzi, że Bryan Singer zmusił go do czynności seksualnych. Jacht należał do Lestera Watersa, który, jak podano w pozwie był „bogatym inwestorem, który często urządzał na swoim jachcie imprezy dla społeczności gejowskiej z Seattle”.

Według pozwu, do którego dotarł magazyn „Variety”, Singer miał zaproponować Sanchez-Guzmanowi oprowadzenie po jachcie, a gdy znaleźli się w osobnym pomieszczeniu rzucił się na niego i zmusił do czynności seksualnych. W zamian za milczenie, Singer miał proponować mu role w hollywoodzkich filmach.

Przedstawiciel Singera napisał, że „kategorycznie zaprzecza tym oskarżeniom i będzie się bronił do samego końca”.

Kilka dni temu Bryan Singer został zwolniony z roli reżysera filmu „Bohemian Rhapsody” opowiadającego historię Queen. Reżyser ponoć przestał zjawiać się na planie zdjęciowym, a kiedy na nim był, wdawał się w konflikty z aktorami. Po święcie Dziękczynienia Singer nie wrócił na plan, stwierdzając, że musiał się opiekować śmiertelnie chorym rodzicem, a także zadbać o własne zdrowie, gdyż w wyniku napięć na planie zdjęciowym zaczął cierpieć na zespół stresu pourazowego.

Singer w oświadczeniu napisał:

Plotki, że moje nagłe zniknięcie z planu spowodowane było kłótnią z Ramim Malekiem nie są prawdziwe. Zdarzało się, że między nami na planie pojawiały się różnice, ale udawało nam się je odłożyć na bok i wspólnie pracować nad filmem aż do Świąt Dziękczynienia.

Producenci z kolei zarzucali mu brak profesjonalizmu.

Film „Bohemian Rhapsody” dokończy Dexter Fletcher, a prace zostaną wznowione już w przyszłym tygodniu w Londynie. Jak podaje magazyn „Variety” zostały jeszcze dwa tygodnie zdjęć.

Urodzony w 1966 roku Dexter Fletcher jest angielskim aktorem i reżyserem. Jako aktor zadebiutował w 1976 roku w filmie „Bugsy Malone”, a po raz pierwszy stanął za kamerą, reżyserując wydany w 2011 roku film „Wild Bill”. „Bohemian Rhapsody” będzie dopiero czwartym pełnometrażowym filmem, wyreżyserowanym przez Dextera. Premiera filmu zaplanowana jest na Boże Narodzenie 2018 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także