Richard Fortus: Guns N' Roses zaczęli zbierać pomysły na nowy album

/ 24 lipca, 2017

W wywiadzie dla „St. Louis Post-Dispatch” gitarzysta Richard Fortus zdradził, że Guns N’ Roses zaczęli zbierać pomysły na nowy album studyjny. Reaktywowany częściowo klasyczny skład zespołu odbywa właśnie cieszącą się ogromną popularnością trasę koncertową.

Appetite For Destruction”. 12 ciekawostek na 30. rocznicę wydania debiutanckiej płyty

W wywiadzie Richard Fortus zaznaczył, że grupa jeszcze nie rozpoczęła nagrań, ale muzycy zbierają pomysły na nową płytę. Zapytany, czy wierzy, że powstanie nowy album studyjny Guns N’ Roses, odpowiedział zdecydowanie:

Tak, wierzę. Układa się między nami zbyt dobrze, żeby nic z tego nie wyszło. Takie mam wrażenie. Zespół jest u szczytu sił. Wszyscy się cieszą. W zespole dzieje się coś magicznego. To zupełnie jak nowa grupa. Dzieje się najlepiej, od kiedy dołączyłem do Gunsów (czyli od 2002 roku – przyp. rf). Wszyscy są tacy podekscytowani.

Richard Fortus pochwalił także Axla Rose’a:

Jego geniusz pozwala mu brać różne części i złożyć z nich spójną piosenkę. Nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak robił.

Guns N’ Roses powrócili w 2016 roku w częściowo klasycznym składzie, ze Slashem i Duffem McKaganem. Trasa Not In This Life zarobiła już ponad 230 milionów dolarów brutto i ma potrwać przynajmniej do końca listopada tego roku. Richard Fortus jest pod wrażeniem koncertów:

To coś znacznie większego, niż kiedykolwiek miałem okazję doświadczyć. Granie kilku koncertów z rzędu na jednym stadionie potrafi namieszać w głowie. Nie da się opanować takiego szaleństwa.

Jeśli dojdzie do nagrania nowego albumu Guns N’ Roses będzie to pierwszy album studyjny grupy od czasu wydanego w 2008 roku „Chinese Democracy”, a także pierwszy z autorskim materiałem, na którym zagrają Slash i Duff od przełomowych płyt „Use Your Illusion” z 1991 roku.

21 lipca 2017 roku minęło 30 lat od wydania debiutanckiej płyty Guns N’ Roses, „Appetite For Destruction”. Z tej okazji grupa dała specjalny koncert w nowojorskim Apollo Theater. Nie wykonała jednak albumu w całości, ani nie dołączyli do niej byli członkowie – Steven Adler i Izzy Stradlin – którzy zaangażowani byli w powstawanie albumu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także