Richie Sambora zachwycony powrotem Bon Jovi

/ 8 kwietnia, 2018

Grupa Bon Jovi reaktywuje się w składzie z gitarzystą, Richiem Samborą z okazji tegorocznej ceremonii Rock And Roll Hall Of Fame, która odbędzie się już 14 kwietnia w Cleveland.

Megadeth wyda klasyczny album w wersji deluxe

Zespół odbył już próby przed występem, a Richie Sambora, który opuścił Bon Jovi w 2013 roku, przyznał:

Wspaniale było znowu wszystkich spotkać. Próby były cudowne, nie było niezręcznych sytuacji. Chemia wróciła bardzo szybko. Wszystko zapisało się w naszych mięśniach. Skoro przez 30 lat koncertowaliśmy na całym świecie, Rock And Roll Hall Of Fame jest tylko kolejnym krokiem. I to bardzo dobrym.

Richie Sambora jednocześnie przyznał, że nie żałuje odejścia z Bon Jovi.

14 kwietnia 2018 roku zespół Bon Jovi zostanie włączony do Rock And Roll Hall Of Fame obok Moody Blues, Dire Straits, The Cars, Niny Simone i Sister Rosetty Tharpe. Bon Jovi zagra w oryginalnym składzie po raz pierwszy od 1994 roku – z grupą wystąpi także basista Alec John Such. Pięcioosobowy skład, który wspólnie nagrał chociażby album „Slippery When Wet”, podczas ceremonii ma zagrać razem „kilka utworów”.

Perkusista Tico Torres w rozmowie z amerykańskim tygodnikiem „Billboard” powiedział:

Wspólnie odbyliśmy podróż jako grupa, wspaniałe, że będzie mogli to powtórzyć – nie tylko dla nas samych, ale również dla fanów. Myślę, że kiedy spotykasz się ze starymi przyjaciółmi, zawsze pojawiają się głębokie emocje.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania około 900 ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także