Rick Rubin wspomina, jak Johnny Cash zareagował na „Hurt” Nine Inch Nails

/ 27 października, 2022


To producent wpadł na pomysł, żeby Johnny Cash zaśpiewał słynny utwór Nine Inch Nails.


Przeróbka „Hurt” z repertuaru Nine Inch Nails w wykonaniu Johnny’ego Casha należy do najsłynniejszych przeróbek w historii muzyki rockowej. Wersja mistrza country, która trafiła na wydany w 2002 roku album „American IV: The Man Comes Around” tak bardzo do niego przylgnęła, że nadal wiele osób myśli, że to jego utwór. A w rzeczywistości kilka lat wcześniej ukazała się na płycie „The Downward Spiral” Nine Inch Nails.

Producent Rick Rubin w wywiadzie dla BBC Radio 4 wspomina, że to on zaproponował Cashowi zaśpiewanie tego utworu. Wspomniał też reakcję artysty na ten utwór:

Pomyślałem o image’u Casha jako mitycznego człowieka w czerni, każda piosenka, jaką śpiewał musiała do tego wizerunku pasować. Puściłem mu „Hurt” i spojrzał na mnie jak na szaleńca, bo wersja Nine Inch Nails jest bardzo hałaśliwa i agresywna. Był sceptyczny. Nagrałem więc demo, w którym zagrał gitarzysta, a ja wyrecytowałem słowa tak, jak sobie je wyobrażałem w jego wykonaniu. Dopiero kiedy usłyszał tekst i tę wersję powiedział „spróbujmy”.

Poniżej przypominamy „Hurt” w wersji Casha.

KOMENTARZE

Przeczytaj także