Ringo Starr otrzyma tytuł szlachecki

/ 30 grudnia, 2017

Ringo Starr (w rzeczywistości Richard Starkey) otrzyma w 2018 roku z rąk brytyjskiej królowej tytuł szlachecki. Od tej pory będzie mógł o sobie mówić Sir Richard Starkey.

Najbardziej wyczekiwane płyty roku 2018 [POLSKA]

Ringo Starr w ten sposób dołączy do swojego kolegi Sir Paula McCartneya, który tytuł szlachecki przyjął w 1997 roku. Wśród innych znanych brytyjskich gwiazd rocka, których spotkał ten zaszczyt znajdują się także Mick Jagger (w 2003 roku) i Elton John (w 1998 roku). Razem z Ringo mianowany zostanie także Barry Gibb z Bee Gees. Jego bracia Robin i Maurice zostaną uhonorowani pośmiertnie.

Ringo Starr urodził się w 1940 roku w Liverpoolu i zasłynął jako perkusista The Beatles, z którym to zespołem grał aż do jego rozpadu w 1970 roku. Oprócz grania na perkusji okazjonalnie też śpiewał, jego głos można usłyszeć w takich utworach jak „I Wanna Be Your Man”, „Yellow Submarine” i „Octopus’s Garden”, którego to jest autorem.

Ringo Starr rozpoczął solową karierę już w 1970 roku albumem „Sentimental Journey”, który w USA pokrył się złotem, a największą sławę przyniosły mu albumy „Ringo” (1973) oraz „Goodnight Vienna” (1974).

Mimo że odnosił mniejszy komercyjny sukces niż jego koledzy z The Beatles, aktywnie nagrywa i koncertuje do dziś. Jego najnowszy album, „Give More Love”, ukazał się we wrześniu 2017 roku. Ringo działa z grupą All Starr Band, z którą objechał cały świat. W 2011 roku dał swój jedyny koncert w Polsce, występując w warszawskiej Sali Kongresowej.

Ringo Starr ma też bogatą karierę filmową. Zaczynał z pozostałymi Beatlesami w filmach „A Hard Day’s Night” i „Help”, ale możemy zobaczyć go też w filmie Franka Zappy200 Motels”, w komedii „Son Of Dracula” (1974), a także w filmie „Lisztomania” – biografii XIX-wiecznego kompozytora, Ferenca Liszta, w którego wcielił się Roger Daltrey z The Who.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także