Ritchie Blackmore: Obecny skład Rainbow jest najlepszym w historii

/ 26 lutego, 2018

Ritchie Blackmore w 2016 roku reaktywował formację Rainbow w zupełnie zmienionym składzie i pod nową nazwą – Ritchie Blackmore's Rainbow

Jimmy Page pracuje nad solowym albumem

Obok gitarzysty, w nowym składzie znaleźli się: wokalista Ronnie Romero, perkusista David Keith (Blackmore's Night), basista Bob Nouveau, klawiszowiec Jens Johanssen (Stratovarius) oraz wokalistki wspierające – Candice Night i Lady Lynn.

W wywiadzie dla Eclipse Blackmore powiedział:

Gra z nieznajomymi muzykami jest czymś o wiele bardziej inspirującym niż gra ze znanymi wykonawcami. To świetna zabawa grać z tym zespołem. Chłopaki są coraz bardziej pewni siebie. Ronnie Romero to fantastyczny wokalista. Z drugiej strony cieszę się, że gram dla fanów, którzy dorastali przy moich starszych dokonaniach. Koncerty w bardzo dużych halach i arenach są prawie, albo całkowicie wyprzedane.

Dodał również:

Powiem coś, co pewnie wkurzy wielu fanów Cozy’ego Powella oraz Dio, ale uważam, że ten skład to najlepszy skład, jaki Rainbow miało w swojej historii kiedykolwiek. Z drugiej strony, na scenie i poza nią zawsze skupiam się na teraźniejszości, co znaczy, że zawsze uwielbiałem każdy line-up każdego mojego zespołu w danej chwili. 

Nowe wydawnictwo od Rainbow

6 kwietnia swoją premierę będzie miał koncertowe wydawnictwo (2CD+DVD) zatytułowane „Memories in Rock II”, na którym znajdzie się materiał zarejestrowany podczas ubiegłorocznych koncertów grupy w Wielkiej Brytanii – w repertuarze znalazły się zarówno kompozycje Rainbow, jak i Deep Purple, w którym Blackmore grał w latach 1968-1975, a potem 1984-1993, oraz całkowicie nowa kompozycja „Waiting for a Sign”. Z kolei na dysku DVD znajdzie się ponad 80 minut wywiadów, ujęcia zza kulis czy teledysk do utworu „I Surrender”. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także