Ritchie Blackmore's Rainbow. Ukaże się koncertowe wydawnictwo

/ 6 kwietnia, 2017

Blackmore, ku uciesze fanów, reaktywował ostatnio swoją kapelę Rainbow, jednak w nowym składzie. O tym jak prezentuje się to wcielenie zespołu, będziemy mogli się przekonać dzięki wydawnictwu koncertowemu, które już niedługo pojawi się na sklepowych półkach.

Recenzja najnowszego albumu Deep Purple

Podwójny album koncertowy zatytułowany „Live In Birmingham 2016” ukaże się 9 czerwca nakładem Eagle Rock Entertainment. Jest to zapis koncertu, jaki grupa dała 25 czerwca ubiegłego roku w Birmingham na Genting Arena. 

W listopadzie 2015 świat obiegła informacja, że Ritchie Blackmore reaktywuje zespół Rainbow po niemal dwudziestu latach przerwy. Od tamtej pory formacja pod szyldem Ritchie Blackmore's Rainbow zagrała tylko trzy koncerty: 17 czerwca 2016 roku w ramach niemieckiego festiwalu Monsters of Rock, dzień później na Festplatz am Viadukt w miejscowości Bietigheim-Bissingen oraz właśnie 25 czerwca w Birmingham. 

W skład reaktywowanego Rainbow, oprócz Blackmore'a, weszli wokalista Ronnie Romero z Lords of Black, klawiszowiec Jens Johansson ze Stratovarius, perkusista David Keith z Blackmore's Night i basista Bob Nouveau, który grał w Blackmore's Night w latach 2000 – 2007. W roli chórzystek wystąpiły Candice Night i Lady Lynn.

Na podwójnym wydawnictwie znajdzie się łącznie 15 utworów, oprócz kompozycji Rainbow, znajdziemy także rzeczy z repertuaru Deep Purple, czyli zespole, w którym Blackmore grał w latach 1968-1975, a potem 1984-1993.

Lista utworów:

CD1

 1. Over The Rainbow / Highway Star
 2. Spotlight Kid
 3. Mistreated
 4. Since You Been Gone
 5. Man On The Silver Mountain
 6. Soldier Of Fortune
 7. Medley: Difficult To Cure (Beethoven's Ninth) / Drum Solo / Bass Solo / Band Jam / Keyboard Solo / Difficult To Cure (Beethoven's Ninth)
 8. Catch The Rainbow

CD2

 1. Perfect Strangers
 2. Long Live Rock 'N' Roll
 3. Child In Time
 4. Stargazer
 5. Medley: Black Night / Woman From Tokyo / Black Night
 6. Burn
 7. Smoke On The Water

Tak z kolei będzie wyglądała okładka tego wydawnictwa:

Okładka Live in Birmingham 2016 Rainbow

Nie tak dawno Roger Glover, basista Deep Purple, w jednym z wywiadów wypowiedział się na temat reaktywowania Rainbow:

Życzę mu szczęścia. Ale myślałem, że będzie występował pod własnym nazwiskiem. Powinien grać jako Ritchie Blackmore z dobrym zespołem. Nie chcę go dyskredytować, jak inni jestem fanem Ritchiego. Nie mogę uwierzyć, że miałem okazję grać z takim muzykiem, więc życzę mu szczęścia.

Największe sukcesy zespół Rainbow odnosił na przełomie lat 70. i 80., kiedy na jego czele stał Ronnie James Dio, a potem Graham Bonnet i Joe Lynn Turner. Grupa wydała wtedy takie albumy, jak „Ritchie Blackmore’s Rainbow”, „Rising” i „Difficult To Cure”. Zespół reaktywował się w latach 90., żeby nagrać album „Stranger In Us All” w 1995 roku. Najświeższa reaktywacja miała miejsce dwa lata temu, ale do tej pory nie przyniosła nowego studyjnego albumu.

Ritchie Blackmore's Rainbow: „Man on the Silver Mountain”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także