Riverside opublikował kolejny utwór z nowej płyty [AUDIO]

/ 7 września, 2018

Jakiś czas temu zespół Riverside udostępnił piosenkę „Vale Of Tears”, która zapowiada nowy album. Utwór skomponował Mariusz Duda, on też napisał tekst. Piosenka została nagrana z gościnnym udziałem Mateusza Owczarka, który zagrał solówkę na gitarze.

Riverside rozpocznie w październiku trasę promującą nowy album

Teraz w sieci pojawił się kolejny singiel zapowiadający album „Wasteland”. Mowa o „River Down Below”, z którym możecie zapoznać się poniżej:

Na album „Wasteland” złoży się dziewięć utworów, a motywem przewodnim płyty będzie świat postapokaliptyczny:

  1. The Day After
  2. Acid Rain
  3. Vale Of Tears
  4. Guardian Angel
  5. Lament
  6. The Struggle For Survival
  7. River Down Below
  8. Wasteland
  9. The Night Before

Okładkę nowego albumu stworzył współpracujący od wielu lat z zespołem amerykański artysta Travis Smith (OpethDevin Townsend).

Oto, co Mariusz Duda ma do przekazania na temat nowej płyty:

Tematyka „post-apokaliptyczna” chodziła za mną już od dawna – książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to RIVERSIDE rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż RIVERSIDE, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie. Wszyscy artyści podczas promocji nowych płyt mówią o tym, że stworzyli swoje najlepsze dzieło. Ja tego nie powiem, bo wszystko co udało nam się do tej pory napisać, było bardzo dobre, wyjątkowe i na poziomie. Jednak takiego ładunku emocjonalnego, jaki ma miejsce na najnowszym albumie, nie było jeszcze nigdy, i najprawdopodobniej nigdy już nie będzie. „Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, co to być może powstaje raz na całe życie.

Wasteland” to pierwszy studyjny album skomponowany już bez udziału zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego. Tym razem zespół zdecydował się nagrać płytę jako trio przy udziale zaproszonych gości.

W październiku wystartuje trasa koncertowa Riverside, która obejmie największe miasta w Polsce oraz w zachodniej Europie.

mg | fot. Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także