Riverside prezentuje teledysk do premierowego utworu [WIDEO]

/ 21 września, 2018

Zespół Riverside opublikował właśnie teledysk do utworu „Lament”. Jest to kolejna muzyczna zapowiedź nowej studyjnej płyty „Wasteland”, który ukaże się na rynku 28 września, czyli już za tydzień!

Riverside rozpocznie w październiku trasę promującą nowy album [SZCZEGÓŁY]

Wcześniej muzycy udostępnili w sieci dwie inne kompozycje – „Vale Of Tears” (nagrana z gościnnym udziałem Mateusza Owczarka, który zagrał solówkę na gitarze) oraz „River Down Below”. Teraz natomiast przyszedł czas na kolejny utwór, a mianowicie „Lament”, do którego zrealizowano także teledysk. Możecie się z nim zapoznać poniżej:

Na albumie „Wasteland” znajdzie się dziewięć utworów, a motywem przewodnim płyty będzie świat postapokaliptyczny. Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

  1. The Day After
  2. Acid Rain
  3. Vale Of Tears
  4. Guardian Angel
  5. Lament
  6. The Struggle For Survival
  7. River Down Below
  8. Wasteland
  9. The Night Before

Okładkę nowego krążka stworzył współpracujący od wielu lat z zespołem amerykański artysta Travis Smith (Opeth, Devin Townsend).

Oto, co Mariusz Duda ma do przekazania na temat nowej płyty:

Tematyka „post-apokaliptyczna” chodziła za mną już od dawna – książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to Riverside rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. […]

„Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, co to być może powstaje raz na całe życie.

Wasteland” to pierwszy studyjny album skomponowany już bez udziału zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego. Tym razem zespół zdecydował się nagrać płytę jako trio przy udziale zaproszonych gości.

szy I fot. Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także