Rob Halford (Judas Priest) ujawnił treść listu od Hall of Fame

/ 18 grudnia, 2017

Szansę dołączenia w przyszłym roku do Rock'n'Rollowego Salonu Sław miało 19 wykonawców, wśród nich była formacja Judas Priest, która tego zaszczytu jednak w 2018 nie dostąpi. Wokalista grupy, Rob Halford, w jednej z ostatnich rozmów nawiązał do ostatecznego werdyktu jury.

Metalmania 2018 – znamy cały skład festiwalu

Podczas wywiadu na antenie amerykańskiej stacji radiowej 100,7 KSLX wokalista przytoczył treść listy, który zespół otrzymał od kapituły Rock And Roll Hall of Fame:

Dziękujemy za przyjęcie naszej nominacji odnośnie włączenia do Rock and Roll Hall of Fame. Chociaż w tym roku nie otrzymaliście wystarczającej ilości głosów, jesteście częścią ścisłej grupy, która jest nominowana do Hall of Fame.

Wykonawcy często są nominowani kilkukrotnie, zanim zostaną włączeni. Na przykład zespół Black Sabbath otrzymał 8 nominacji, Patti Smith siedem, Solomon Burke dziewięć, a Beastie Boys czy The Yardbirds – byli nominowani trzykrotnie. 

Jeśli będziecie koncertować, albo znajdziecie się nieopodal, odwiedźcie, proszę, nasze muzeum w Cleveland w stanie Ohio. Nasze sześć pięter wystawy opowiada o niezwykłej historii rock and rolla, pokazuje jak zmienił świat. Jesteście częścią tej historii i bardzo cieszymy się, że możemy się tym z wami podzielić. 

Jeszcze raz, gratulujemy nominacji.

Wszystkiego dobrego, Greg Harris – prezydent i dyrektor generalny Rock and Roll Hall of Fame.

Przypomnijmy: do Hall Of Fame mogą dostać się artyści, którzy pierwszych nagrań dokonali co najmniej 25 lat temu, dlatego też zespół Judas Priest po raz pierwszy mógłby się dostać do Rock'n'Rollowego Salonu Sław już w 1999 roku (pierwszy album formacji, „Rocka Rolla” ukazał się w 1974), jednak dopiero teraz otrzymali po raz pierwszy nominację. 

Rob Halford dodał ponadto:

Myślę, że zasługujemy na to [na wejście do Salonu Sław – przyp. szy]. Powiedziałem już to wcześniej. Włożyliśmy w to 10 tysięcy godzin naszego życia albo i więcej. Poza tym czujemy, że muzyka heavymetalowa zasługuje na więcej na półce w Rock And Roll Hall of Fame. 

Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni samą nominacją. Otrzymaliśmy ją, co już jest uznaniem dla naszej pracy, którą wykonaliśmy. Nie udało nam się teraz dostać, ale mam nadzieję że w końcu przekażemy tam trochę metalu. 

Rock and Roll Hall of Fame – kto dołączy?

Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono, że w przyszłym roku do Rock and Roll Hall of Fame dołączą następujący wykonawcy:

  • Bon Jovi
  • Dire Straits
  • The Moody Blues
  • The Cars
  • Nina Simone

Ceremonia wprowadzenia odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku w Public Hall w Cleveland. 

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania około 900 ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także