Rob Halford krytykuje chrześcijańską prawicę za średniowieczne podejście do LGBTQ

/ 22 października, 2019

Rob Halford w wywiadzie dla „NME” skomentował niektóre poglądy prawicowej części stanu Arizona, w którym mieszka odnośnie LGBTQ.

Judas Priest przygotowuje materiał na nowy album

Wokalista Judas Priest mówi:

Chrześcijańska prawica próbuje pozbawić homoseksualistów praw. Uchwalają tutaj prawa zgodnie z którymi jeśli jesteś gejem możesz zostać wyrzucony z pracy, jeśli wyznanie osoby kierującej firmą sprawia, że nie toleruje ona ludzi takich jak my. To coś okropnego. Ameryka powinna być supermocarstwem, które daje przykład światu, a pod pewnymi względami panuje tutaj średniowiecze.

Nie jest to kraj, w którym czuję się szczególnie bezpiecznie. Idąc do supermarketu mogę zostać zastrzelony. Ale staram się, żeby takie rzeczy nie wpływały na moje życie. Politycy i media chcą, żebyś się bał, a ja na to nie pozwolę.

Judas Priest aktualnie przygotowuje się do trasy koncertowej z okazji 50-lecia. W jej ramach zespół wystąpi na Mystic Festival w Krakowie, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2020 roku.

%%REKLAMA%%

Tymczasem Rob Halford wydał płytę z piosenkami świątecznymi. Nazywa się ona „Celestial” i ukazała się 18 października. Tak o niej mówi Rob:

Maniacy metalu tak samo jak inni czekają na święta. Chcieliśmy to pokazać za sprawą muzyki, z którą chcemy dotrzeć do tylu odcieni metalu, do ilu się da.

Myślę, że święta dla każdej rodziny są mieszanką zabawy, ekscytacji i oczekiwania. To piękny czas w roku. Piękne jest to, że rodziny mogą spotkać się razem. Jak więc nie celebrować tego z rodziną, przyjaciółmi i muzyką? Podczas świąt muzyka musi być.

Na płycie znalazły się zarówno przeróbki tradycyjnych piosenek i materiał autorski.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także