Rob Halford przyznaje, że napisał piosenkę o swojej orientacji już w latach 70.

/ 3 grudnia, 2019

Rob Halford przyznał się do swojej orientacji seksualnej pod koniec lat 90., ale już w latach 70. napisał tekst dla Judas Priest, w którym dużo powiedział o swoich preferencjach.

Steve Harris komentuje pomysł wspólnej trasy Iron Maiden i Judas Priest

W wywiadzie dla radia 96.7 KCAL Halford wspomniał o utworze „Raw Deal” z płyty „Sin After Sin” z 1977 roku:

Pisząc słowa do tej piosenki nie miałem z góry ustalonego przesłania, powstały one dość naturalnie. Ale utwór opowiada o Fire Island, słynącym z tego, że spotykali się tam nowojorscy geje. Kiedy pokazałem ten tekst chłopakom z zespołu pomyślałem, że w nim przesadziłem, ale oni powiedzieli: „Jest świetny, słowa pasują do atmosfery piosenki”. Ta piosenka to był niemal mój coming out, ale wtedy nikt nie zwrócił na to uwagi (śmiech). Dopiero w niedawno ludzie zauważyli tę piosenkę.

%%REKLAMA%%

Judas Priest będzie jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji Mystic Festival, która odbędzie się 10-11 czerwca 2020 roku w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Wśród innych wykonawców znaleźli sie między innymi Nightwish, Gojira, Accept, Heilung, Vader (De Profundis show), Obituary (Slowly We Rot show), Beast In Black, Infected Rain, Mercyful Fate i Mgła.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także