Rob Zombie, Marilyn Manson i Nikki Sixx w przeboju The Beatles [WIDEO]

/ 2 stycznia, 2019

W sylwestrową noc odbyła się w Los Angeles specjalna edycja festiwalu Ozzfest. Główną gwiazdą był Ozzy Osbourne, a wystąpili między innymi także Rob Zombie, Marilyn Manson i Jonathan Davis.

Podczas koncertu Roba Zombiego na scenę został zaproszony Marilyn Manson i gitarzysta basowy Motley Crue, Nikki Sixx. Wykonali wspólnie porywającą wersję „Helter Skelter” The Beatles, którą to Manson i Zombie zarejestrowali latem tego roku i którą to grali już na wspólnej trasie. Wykonanie z Ozzfestu możecie obejrzeć poniżej.

Rob Zombie w wywiadzie dla „Loudwire” opowiada jak wpadł na pomysł nagrania wspólnej piosenki:

Spotkaliśmy się jakiś czas temu, udzielać wywiadów promujących trasę. Gdy wróciłem do domu pomyślałem: „Jasna cholera, ‘Helter Skelter’, to takie oczywiste!”.

Helter Skelter” to piosenka The Beatles pochodząca z wydanego w 1968 roku „Białego albumu”. Charles Manson utrzymywał, że usłyszał w niej przesłanie zwiastujące upadek cywilizacji, co między innymi skłoniło go do zlecenia morderstw w 1969 roku , za które został skazany najpierw na śmierć, a potem na dożywocie.

Rob Zombie mówi dalej:

Nagrałem moje wokale na wschodnim wybrzeżu, potem na zachodnim wybrzeżu nagrałem moich chłopaków, bo gra mój zespół. Manson był wtedy chyba w Madrycie, więc wysłałem mu taśmy i tam nagrał swój śpiew. Wyszło świetnie. Śpiewam pół zwrotki, a od drugą połowę. Razem śpiewamy refreny. Chcieliśmy, żeby ten utwór był jeszcze mroczniejszy.

Warto dodać, że w zespole Roba Zombiego na perkusji gra Ginger Fish, a na gitarze John 5. Obaj przez wiele lat byli członkami zespołu Marilyn Manson.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także