Robb Flynn o zespołach, które „Rolling Stone” pominął w liście 100 metalowych utworów

/ 16 marca, 2023
fot. Steve Brown


Lider Machine Head uważa, że pominięcie tych dwóch zespołów jest dużym błędem.


Magazyn „Rolling Stone” opublikował listę 100 heavymetalowych utworów wszech czasów. Lista wywołała dużo komentarzy, także wśród muzyków.

Robb Flynn z Machine Head podziękował redakcji „Rolling Stone” za umieszczenie na liście utworu „Davidian” jego zespołu następnie dodał:

Gdy już zaskoczenie, że zostałem wymieniony minęło, postanowiłem przejrzeć listę wszystkich 100 piosenek. Jasne, jest tam wiele wątpliwych wyborów, ale o dwóch rażących pominięciach muszę wspomnieć. Brak Exodus? Brak Testament? Thrash metal z Bay Area nadal jest niezwykle żywotny i mocny, a powstał nie tylko dzięki Metallice. Od momentu powstania Exodus był jednym z najbardziej ekscytujących zespołów. Stworzyli tak ponadczasowe piosenki jak „Bonded By Blood”, „A Lesson In Violence” czy własny hymn „The Toxic Waltz”. Wszystkie one zasługują na wspomnienie na tej liście.

A co do Testament? Mogę was zapewnić, że każdemu rockowemu/metalowemu gitarzyście opadła szczęka, gdy tylko usłyszał Alexa Skolnicka. Dodanie klasycznych arpeggio w takich utworach jak „Over The Wall” i „Disciples Of The Watch” było czymś nowym. Wkrótce wszyscy, od Kirka Hammetta w Metallice po Glenna Tiptona z Judas Priest go naśladowali.

Pełną listę znajdziecie na stronie RollingStone.com.

KOMENTARZE

Przeczytaj także