Robert Trujillo (Metallica) wspomina spięcie z Jamesem Hetfieldem: Poczułem się urażony

/ 20 maja, 2022


Basista zespołu Metallica doświadczył spięcia z Jamesem Hetfieldem. O co poszło?


Robert Trujillo w wywiadzie dla „The Ex-Man With Doc Coyle” opowiedział o relacjach w zespole Metallica. Wspomniał też wydarzenie, w którym poczuł się urażony komentarzem Jamesa Hetfielda i doszło między nimi do krótkiego spięcia.

Trujillo mówi:

Jakieś trzy lata temu we Włoszech James został użądlony przez pszczołę w twarz. Bolała go i swędziała. Dzień przed koncertem Lars powiedział: Zagraj tu solo na basie. Byłem więc zestresowany, James też. W sali prób graliśmy „The Memory Remains”, ale nie angażowałem się w pełni. I James zapytał: „Znasz w ogóle tę piosenkę?”. A graliśmy ją tysiące razy. Poczułem się urażony, bo to jeden z najłatwiejszych numerów, jakie gramy, a on pyta mnie, czy go znam. Powiedziałem: „Tak, kurwa, znam…” i wybuchłem. Poczułem się z tego powodu okropnie, on też. Zdaliśmy sobie sprawę, że to z powodu napięć, które czuliśmy. Zamiast więc rzucić instrument i rzucić się do siebie z pięściami, uspokoiliśmy się.

Historię i dorobek Metalliki znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi. Teraz dostępne jest także w mega pakiecie.

7X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także