Rock na Bagnie 2020 z ikoną punkrocka w składzie

/ 29 stycznia, 2020

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie, który odbędzie się w dniach 3-4 lipca 2020 roku w Goniądzu na Podlasiu ogłaszają kolejnego headlinera – jest nim legenda punkrocka, brytyjska formacja UK Subs.

Zespół zapisał się też grubą czcionką w historii polskiego rocka, grając jako pierwszy zagraniczny zespół trasę koncertową po Polsce wraz z Republiką w 1983 r. Wszystkie koncerty (13) zostały wówczas wyprzedane a cała trasa była szeroko komentowana w mediach i uważnie obserwowana przez smutnych panów z SB.

Pomimo swojego wieku (76 lat) Charlie Harper jest nadal aktywny, lecz od pewnego czasu częściej wspomina o przejściu na emeryturę. Koncert podczas Rock na Bagnie może być więc ostatnią okazją zobaczenia UK Subs na żywo w Polsce.

Grupa dołączyła tym samym do wcześniej ogłoszonych, między innymi: Disobedient Servants, The Toasters, Armia, Bielizna, Koniec Świata, Sajgon, Mamusiu Ratuj czy Criminal Tango.

%%REKLAMA%%

Pierwsza edycja Rock Na Bagnie odbyła się na rżysku w Strąkowej Górze dla siedmiuset osób. Od siedmiu lat festiwal odbywa się w Goniądzu, a scena ustawiona jest na malowniczej plaży miejskiej z widokiem na Biebrzański Park Narodowy. Do tej pory na festiwal przyjechało około 30 tysięcy osób, a podczas ostatniej edycji przewinęło się około 4500 fanów punk rocka. Przez te lata zaprezentowało się prawie 300 zespołów i to nie tylko z Polski, ale też z Litwy, Białorusi, Czech, Słowacji, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Irlandii i Japonii.

Rock Na Bagnie dostał też kilka nagród. W 2013 roku od Wojewody Podlaskiego za Najlepszą Inicjatywę Społeczną, a trzy lata później Certyfikat Podlaskiej Organizacji Turystycznej jako najlepszy produkt turystyczny województwa podlaskiego. Dziś Rock na Bagnie to uznana marka na mapie festiwalowej nie tylko Polski, ale i całej Europy.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także