Rodzice chcą usunięcia dyrektorki szkoły, bo jest fanką Iron Maiden. Zarzucają jej satanizm

/ 12 października, 2021


Rodzice napisali petycję domagając się usunięcia dyrektorki jednej ze szkół za to, że słucha Iron Maiden.


Zamieszanie wywołała dyrektorka jednej ze szkół w Kanadzie po tym, kiedy opublikowała w sieci zdjęcie pokazujące jej sympatię wobec Iron Maiden.

Rodzice szkoły średniej Eden w St. Catherines w Ontario uruchomili petycję domagając się usunięcia dyrektorki szkoły, Sharon Burns, z jej stanowiska. W petycji możemy przeczytać:

Jako zaniepokojeni rodzice jesteśmy głęboko zniesmaczeni faktem, że dyrektorka pokazuje satanistyczne symbole oraz satanistyczne praktyki w jej mediach społecznościowych, gdzie zobaczyć je mogą wszyscy uczniowie. Jako rodzice chcemy przeniesienia jej do innej szkoły. Prosimy zastąpić ją innym dyrektorem, który wyznaje rodzinne wartości Eden i nie będzie ich sabotował ani nie będzie przedstawiał uczniom satanistycznych symboli oraz praktyk.

Oto zdjęcie, które wywołało tyle kontrowersji:

Petycja zebrała kilkaset podpisów, jednak po pewnym czasie została zamknięta. Kontrpetycja za pozostawieniem dyrektorki na swoim stanowisku zebrała 20 tysięcy podpisów i możemy w niej przeczytać:

To niedorzeczne, że kilkoro rodziców ocenia ją jako dyrektorkę na podstawie postu na Instagramie. Eden High School jest szkołą publiczną, a nie chrześcijańską. Jeśli nie lubisz nauczyciela swojego dziecka, poślij go do innej szkoły. Dyrektorka szerzy miłość i życzliwość i jest pewnie jedną z najbardziej entuzjastycznych nauczycielek, jaką kiedykolwiek miała ta szkoła.

KOMENTARZE

Przeczytaj także