Roger Glover (Deep Purple): Ritchie Blackmore nie powinien reaktywować Rainbow

/ 27 marca, 2017

Ritchie Blackmore, ku uciesze fanów, reaktywował ostatnio zespół Rainbow. Zebrał do tego jednak nowy skład, w tym wokalistę Ronniego Romero i klawiszowca Jensa Johanssona, co nie wszystkim się spodobało. Jedną z tych osób jest basista Deep Purple i były basista Rainbow, Roger Glover.

Kwietniowy „Teraz Rock” – zapowiedź

W wywiadzie dla „AntiHero Magazine” Roger Glover powiedział:

Życzę mu szczęścia. Ale myślałem, że będzie występował pod własnym nazwiskiem. Powinien grać jako Ritchie Blackmore z dobrym zespołem. Nie chcę go dyskredytować, jak inni jestem fanem Ritchiego. Nie mogę uwierzyć, że miałem okazję grać z takim muzykiem, więc życzę mu szczęścia.

Największe sukcesy zespół Rainbow odnosił na przełomie lat 70. i 80., kiedy na jego czele stał Ronnie James Dio, a potem Graham Bonnet i Joe Lynn Turner. Grupa wydała wtedy takie albumy, jak „Ritchie Blackmore’s Rainbow”, „Rising” i „Difficult To Cure”. Zespół reaktywował się w latach 90., żeby nagrać album „Stranger In Us All” w 1995 roku. Najświeższa reaktywacja miała miejsce dwa lata temu, ale do tej pory nie przyniosła nowego studyjnego albumu.

Ritchie Blackomore najlepiej znany jest jako gitarzysta Deep Purple, z którym grał w latach 1968-1975, a potem 1984-1993. Jego miejsce zajął Steve Morse, z którym grupa występuje do dziś. Najnowszy album Deep Purple nosi tytuł „Infinite” i ukaże się 7 kwietnia 2017 roku. Ostatnio grupa opublikowała nowy utwór zapowiadający płytę, „All I Got Is You”.

Mimo że nowa trasa koncertowa Deep Purple ma być pożegnalną, grupie nie spieszy się zejść ze sceny. Roger Glover powiedział:

Nadchodzi czas, w którym trzeba skończyć, ale my nie chcemy się z tym godzić. Nie chcemy wskazywać daty zakończenia kariery, wyruszać w pożegnalną trasę czy coś takiego. Chcemy grać tak długo, jak pozwoli nam na to nasze zdrowie i będzie to właściwie brzmiało. Jeśli nie będziemy w stanie robić na scenie tego, czego chcemy, to tak – to będzie czas, żeby skończyć. Nadal jednak to robimy i sprawia nam to radość. Drzwi się zamykają, ale nie są jeszcze zamknięte.

Deep Purple: „All I Got Is You”

23 i 24 maja 2017 roku Deep Purple zagra dwa koncerty w Polsce, odpowiednio w Łodzi i Katowicach. Bilety na te wydarzenia można kupić na stronie Ticketpro.pl.

Więcej o Deep Purple w kwietniowym numerze „Teraz Rock” do kupienia w kioskach, sklepie internetowym i w e-kiosku od 29 marca 2017.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także