Roger Waters. Kolejny muzyk przeciwko Trumpowi

/ 22 stycznia, 2017

Roger Waters opublikował w sieci nowy klip do kompozycji „Pigs (Three Different Ones)”, która pochodzi z albumu „Animals” grupy Pink Floyd.

Roger Waters w Encyklopedii TerazRock.pl

Wideo zostało zrealizowane podczas koncertu Watersa w Mexico City w zeszłym roku. Podczas wykonywania utworu muzyk zaprezentował antytrumpowe wizualizacje.

Dziś zaczynamy stawiać opór

– napisał pod wideo były basista i wokalista Pink Floyd.

Roger Waters – „Pigs (Three Different Ones)”

To nie jedyny muzyk, któremu nie podoba się wybór prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na balu antyinauguracyjnym zorganizowanym w Los Angeles, 20 stycznia, wystąpili m.in. Prophets of Rage czy reaktywowany specjalnie na tę okazję Audioslave. Trzeba także wspomnieć o zespole Green Day, który nie tak dawno opublikował teledysk do „Troubled Times” w konwencji antytrumpowej.

Roger Waters pracuje nad nowym albumem

Obecnie Roger Waters jest w trakcie nagrywania nowego albumu, który ma wyprodukować Nigel Godrich (najbardziej znany ze współpracy z Radiohead). Należy spodziewać się go jeszcze w tym roku. Ostatnia regularna jego płyta, „Amused to Death”, ukazała się w… 1992 roku!

To tak naprawdę płyta o miłości – o czym zresztą są wszystkie moje płyty. Rozmyślam nie tylko nad tym, dlaczego zabijamy nasze dzieci. Zastanawiam się też nad chwilami pełnymi miłości – jeśli dane jest nam jej doświadczyć – i pozwalam tej miłości rozświetlać wszystko i wszystkich

– mówił kilka miesięcy temu Waters o nadchodzącej płycie.

Ma także plany koncertowe. Roger Waters w maju rozpocznie trasę „Us+Them”, podczas której odwiedzi Stany Zjednoczone oraz Kanadę. Tournee zakończy się pod koniec października. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także