Roger Waters ponownie wbija szpilę Gilmourowi i zarzuca mu fałszowanie prawdy

/ 1 czerwca, 2021


Waters twierdzi, że David Gilmour fałszuje historię Pink Floyd i zapowiada autobiografię, która ma wyjaśnić wszystkie wątpliwości.


Roger Waters na swojej stronie internetowej opublikował długi post odnośnie zremiksowanej wersji albumu „AnimalsPink Floyd. Zaczął od tego, że David Gilmour nie pozwala mu publikować wiadomości na oficjalnym profilu zespołu.

W notce Watersa możemy przeczytać, że opóźnienie premiery reedycji „Animals” spowodowane jest tym, że David Gilmour nie zgodził się na publikację tekstu autorstwa Marka Blake’a, znanego biografa Pink Floyd:

Nie kwestionuje prawdziwości historii opisanej przez Marka, ale chce, żeby pozostała ona tajemnicą. To zaledwie mała część toczącej się kampanii Gilmoura i Samson mającej na celu przypisanie Davidowi większych zasług za jego wkład w Pink Floyd w latach 1967-1985. To prawda, był i jest znakomitym wokalistą i gitarzystą, ale przez ostatnie 35 lat wciskał kit odnośnie tego, co zrobił w Pink Floyd, kiedy ja stałem u steru.

Roger powiedział, że zgodził się na usunięcie tekstu Blake’a, przepraszając autora. Jednocześnie powiedział, że jest w trakcie pisania autobiografii, w której ma przedstawić swoją wersję wydarzeń:

Jeśli ktoś ma słabe serce, niech lepiej usiądzie, ale jeśli ktoś lubi się pośmiać będzie ryczał ze śmiechu, a ja razem z nim.

Cały tekst Watersa możecie przeczytać na jego stronie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także