Ronnie James Dio doczeka się nowego filmu dokumentalnego. Kiedy ujrzy światło dzienne?

/ 3 stycznia, 2022

Wendy Dio potwierdziła, że powstaje film dokumentalny o Ronniem Jamesie Dio. Pierwszy w pełni autoryzowany przez spadkobierców wokalisty.


Wendy Dio, wdowa i wieloletnia menadżerka Ronniego Jamesa, rozmawiała z argentyńskim dziennikarzem Lucasem Gordonem na temat nadchodzącego filmu dokumentalnego o życiu i twórczości ikonicznego wokalisty Black Sabbath, Rainbow, Elf i Dio.

Ma być to pierwszy film dokumentalny o Dio, który jest w pełni autoryzowany przez spadkobierców artysty. BMG jest zarówno finansującym, jak i producentem wykonawczym filmu. Wendy Dio powiedziała:

Film pojawi się jeszcze w tym roku. Widziałam pierwsze fragmenty. To było emocjonalne doświadczenie. Bardzo różni się od [autobiografii Dio]. Książka kończy się w 1986 roku, kiedy Ronnie gra w Madison Square Garden. Dokument streszcza całe jego życie, aż do końca. I to było bardzo poruszające. Oglądałem go z moim publicystą i osobą z BMG, która finansuje ten dokument. Wszyscy płakaliśmy.

Zdradziła, że w dokumencie pojawi się wielu przyjaciół i współpracowników Dio, między innymi Rob Halford, Lita Ford, Jack Black, Eddie Trunk czy Mick Wall. Nie podano dokładnej daty publikacji filmu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także