Ronnie James Dio. Wyjdzie autobiografia zmarłego artysty

/ 29 października, 2018

Wendy Dio, wdowa po Ronniem Jamesem Dio i jego menadżerka, potwierdziła, że pracuje wraz z Mickiem Wallem nad ukończeniem autobiografii wokalisty Rainbow i Black Sabbath. Książka była w większości ukończona jeszcze przed śmiercią artysty.

Tim Ripper Owens nie rozumie krytyki hologramu Dio

W wywiadzie dla „The Blairing Out With Eric Blair Show” Wendy Dio potwierdziła, że autobiografia Ronniego Jamesa Dio była ukończona w 75% przed jego śmiercią, a teraz z udziałem popularnego dziennikarza i biografa, Micka Walla, pracuje nad jej ukończeniem.

Wendy Dio mówi:

Pracuję z Mickiem Wallem, angielskim dziennikarzem. W listopadzie i grudniu będziemy dopisywali resztę. Książka na pewno ukaże się w 2020 roku.

Ronnie zdążył napisać książkę do czasów Rainbow. Wiem, co się zdarzyło potem i chcę, żeby zostało to opowiedziane jego słowami. Szukamy więc różnych wywiadów. Ale część do czasów Rainbow została napisana przez Ronniego. Wiele historii z jego dzieciństwa będzie zaskakująca.

Ronnie James Dio zmarł 16 maja 2010 roku przegrywając walkę z nowotworem żołądka. Miał 67 lat. Ostatnim zespołem, z którym śpiewał był Heaven & Hell czyli wcielenie Black Sabbath wykonujące wyłącznie materiał z płyt nagranych z Dio.

rf | fot. Marek Krajcer

KOMENTARZE

Przeczytaj także