Ronnie Wood o nowotworze: Byłem gotów pożegnać się z rodziną

/ 6 sierpnia, 2017

Gitarzysta The Rolling Stones, który w tym roku skończył 70 lat musiał poddać się operacji usunięcia części płuca po tym, jak zdiagnozowano u niego nowotwór.

Przystanek Woodstock. Fragmenty najciekawszych koncertów

W rozmowie z „Daily Mail” gitarzysta przyznał, że po tym, jak usłyszał diagnozę, gotowy był pożegnać się z rodziną, gdyż nie wiedział, jak mogą się potoczyć sprawy.

Nowotwór płuca zdiagnozowano u gitarzysty podczas rutynowych badań przed trasą.

Udałem się do naszego starego dobrego lekarza, Richarda Dawooda, gdyż wszyscy musimy poddawać się badaniom przed wyruszeniem w trasę. Zapytał mnie czy chcę, żeby zbadał mi serce, płuca i krew. Powiedziałem „nie ma sprawy”.

Ronnie Wood twierdzi, że teraz czuje się dobrze, ale musi regularnie stawiać się na badania. Gitarzysta przyznał też, że jest zaskoczony, że przy swoim trybie życia, nie zachorował wcześniej.

Kiedy rok temu rzuciłem palenie, zastanawiałem się, jak to jest możliwe, że przeżyłem 50 lat nałogowego palenia i innych złych nałogów, bez żadnego szwanku.

Ronnie Wood rzucił papierosy w 2016 roku po tym, kiedy na świat przyszły jego bliźniaki. Alkohol udało mu się rzucić dopiero po ośmiu odwykach.

9 września 2017 roku wystartuje europejska trasa koncertowa The Rolling Stones „No Filter”, która potrwa do 22 października. Grupa jednocześnie planuje pracować nad nowym albumem studyjnym z autorskim materiałem. Ostatni autorski album The Rolling Stones ukazał się w 2005 roku pod tytułem „A Bigger Bang”. W 2012 roku ukazały się dwa nowe utwory na składance „GRRR!”, a w 2016 roku album „Blue & Lonesome” z przeróbkami klasycznych bluesowych piosenek.

29 września 2017 roku do sklepów trafi wydawnictwo „Sticky Fingers Live at the Fonda Theatre 2015”. Koncert, który wcześniej dostępny był do pobrania tylko w formie cyfrowej, teraz będzie można nabyć na DVD, Blu-ray, CD lub trzech płytach winylowych.

Na koncercie, który odbył się 20 maja 2015 roku, The Rolling Stones jedyny raz w swojej historii wykonali w całości album „Sticky Fingers”. Pretekstem było wydanie reedycji tej słynnej płyty z 1971 roku. Na płytach znajdzie się cały koncert, choć wersja audio i wideo będzie się nieco różniła tracklistą. Oto szczegóły:

DVD/Blu-ray

 1. “Start Me Up”
 2. “Sway”
 3. “Dead Flowers”
 4. “Wild Horses”
 5. “Sister Morphine”
 6. “You Gotta Move”
 7. “Bitch”
 8. “Can’t You Hear Me Knocking”
 9. “I Got the Blues”
 10. “Moonlight Mile”
 11. “Brown Sugar”
 12. “Rock Me Baby”
 13. “Jumpin’ Jack Flash”

Bonus tracks:

 1. “All Down the Line”
 2. “When the Whip Comes Down”
 3. “I Can’t Turn You Loose”

CD/LP

 1. “Start Me Up”
 2. “When the Whip Comes Down”
 3. “All Down the Line”
 4. “Sway”
 5. “Dead Flowers”
 6. “Wild Horses”
 7. “Sister Morphine”
 8. “You Gotta Move”
 9. “Bitch”
 10. “Can’t You Hear Me Knocking”
 11. “I Got the Blues”
 12. “Moonlight Mile”
 13. “Brown Sugar”
 14. “Rock Me Baby”
 15. “Jumpin’ Jack Flash”
 16. “I Can’t Turn You Loose”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także