Roxette. Wydawnictwo z niepublikowanymi nagraniami i rarytasami już w sprzedaży

/ 11 grudnia, 2020

Światło dzienne ujrzało wydawnictwo „Bag of Trix – Music From The Roxette Vaults” – gratka dla fanów Roxette.


Dziś premiera „Bag of Trix – Music From The Roxette Vaults” – kolekcji 46 niepublikowanych nagrań i rozmaitych rarytasów – utworów demo, alternatywnych miksów, hiszpańskich wersji językowych czy bonusów z długiej i pełnej sukcesów kariery Roxette, która trwała od 1986 do 2016 roku.

„Bag of Trix – Music From The Roxette Vaults” w formacie cyfrowym ukazywała się w czterech częściach. Pierwsze trzy części  dostępne były już w październiku i listopadzie. Ostatnia, czwarta ma premierę w dniu dzisiejszym, razem z wydaniami fizycznymi 4 LP i 3 CD.  

Oboje z Marie uwielbialiśmy być w studiu i nagrywać. Teraz, z perspektywy czasu trudno uwierzyć, że wyprodukowaliśmy aż tyle materiału – znacznie więcej niż wydaliśmy. Chyba po prostu porwał nas ten szalony cyrk jakim było Roxette. Utwory, które powstały „tylko” z myślą o bonusach na japoński rynek czy te, które nigdy nie zostały wydane, dziś wydają się bardzo ciekawą częścią naszego katalogu. Dlatego uważam, że „Bag Of Trix”  to ciekawe muzyczne doświadczenie, szczególnie dla tych, którzy byli z nami przez wiele lat.

– wspomina z uśmiechem Per Gessle.

„Bag Of Trix” pozwala dogłębnie przyjrzeć się twórczości jednej z najbardziej fascynujących popowych szwedzkich grup. Weźmy chociażby alternatywny, przygotowany przez Briana Maloufa na amerykański rynek miks „Joyride” – czwartego numeru 1. Roxette na liście Billboard Hot 100. W albumowej wersji to klasyczne Roxette, ale niewielu poza USA słyszało intensywny, pełen bezpośredniej energii „amerykański” miks.

Wydawnictwo skrywa także coś dla fanów Marie Fredriksson – trzy nagrane w domowych warunkach dema jej własnych piosenek „Pocketful Of Rain”, „Beautiful Boy” i „Waiting For The Rain”, z których tylko ostatnia trafiła na album Roxette.

fot. Anton Corbijn

KOMENTARZE

Przeczytaj także