Royal Republic w Polsce. Nowy termin i dodatkowy koncert

/ 31 października, 2018

Organizator, Live Nation Polska, poinformował właśnie, że zapowiedziany na 8 lutego 2019 roku koncert Royal Republic nie odbędzie się. Został on przeniesiony na 2 grudnia. Pozytywną wiadomością jest natomiast ta, że grupa zagra ostatecznie dwa koncerty w naszym kraju – drugi odbędzie się 1 grudnia w Krakowie

Poniżej szczegóły:

  • 1 grudnia, Kraków, klub Kwadrat
  • 2 grudnia, Warszawa, klub Stodoła 

Skąd taka decyzja zespołu? Pojawiło się oficjalne oświadczenie:

Ze względu na problemy z harmonogramem nagrywania i wydania naszego nowego albumu, jesteśmy niestety zmuszeni do przesunięcia terminów naszej trasy koncertowej zaplanowanej na styczeń-marzec 2019. Planowanie nagrań kiedy, jak i gdzie chcemy, z ludźmi, z którymi chcemy pracować, okazało się trudniejsze niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Chcemy wydać możliwie najlepszą płytę, dla nas i dla Was – w tej sprawie po prostu nie możemy iść na kompromisy. Stworzenie albumu jest procesem składającym się z wielu elementów, a czasami połączenie ich wszystkich wymaga wiele wysiłku. Z przyjemnością informujemy, że udało nam się te wszystkie elementy złożyć w całość, a nagrywanie albumu jest już w toku. Niestety nie zostanie on wydany w zaplanowanym terminie. A ponieważ wyruszenie w trasę miało się zbiegać z wydaniem albumu – nie mamy wyboru, musimy przenieść naszą trasę koncertową. Wiemy, że wielu z Was nie mogło się doczekać tych koncertów i że jest to dla wielu z Was tak samo trudne, jak dla nas. Tęsknimy za Wami, nie możemy się doczekać, aby Was zobaczyć! Do zobaczenia wkrótce! To nie jest odwołanie – to niefortunne, ale konieczne przesunięcie.” Dziękujemy za zrozumienie i uwierzcie nam – warto poczekać. Powodem, dla którego tworzenie albumu stawiamy na pierwszym miejscu, jest to, że dzięki temu możemy wyruszyć w trasę i ponownie Was wszystkich zobaczyć! Nowy album zostanie wydany wiosną 2019 r., a już niedługo zaprezentujemy Wam jego pierwsze fragmenty.

Od czasu wydania pierwszego albumu w 2010 roku są świetnie odbierani przez fanów, krytyków i media. Na swoim koncie mają liczne uznania w postaci świetnych recenzji, nagród i wysokich miejsc na listach przebojów. Wydali 4 albumy, z czego ostatni w 2016 roku zatytułowany „Weekend Man”. W 2014 roku zespół wraz z wydaniem płyty „Royal Republic and The Nosebreakers”​ zwrócił się w stronę akustycznych brzmień, reinterpretując utwory z poprzednich albumów. Ostatni krążek stanowi powrót do energetycznych i dynamicznych brzmień tak charakterystycznych dla Royal Republic.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także