Rozbita gitara Kurta Cobaina sprzedana na aukcji za zawrotną sumę [FOTO]

/ 22 maja, 2023


Ta gitara już nie zagra, ale i tak nabywca wyłożył na nią fortunę.


W trakcie niedawnej aukcji wystawione zostały pamiątki po Kurcie Cobainie. Wśród nich znalazła się gitara, którą lider Nirvany rozbił na scenie w trakcie trasy promującej album „Nevermind”. Kurt Cobain często rozbijał na scenie swoje instrumenty, a ten konkretny okazał się niezwykle atrakcyjny. Była to gitara Fender Stratocaster, którą Kurt po rozbiciu wraz z pozostałymi członkami Nirvany podpisał, a następnie sprezentował Markowi Laneganowi ze Screaming Trees.

Szacowano, że instrument sprzeda się za nie więcej niż 80 tysięcy dolarów, jednak nabywca wyłożył na niego aż 596 000 dolarów. Zdjęcie gitary możecie obejrzeć poniżej.

Nie była to jedyna pamiątka po Nirvanie, która cieszyła się dużym powodzeniem. Innym była ręcznie spisana (najprawdopodobniej przez Dave’a Grohla) setlista z koncertu, który odbył się 17 kwietnia 1991 roku w OK Hotel w Seattle sprzedana za 50 tysięcy dolarów. Koncert ten był o tyle ważny, bo to właśnie wtedy po raz pierwszy na żywo Nirvana wykonała swój późniejszy przebój „Smells Like Teen Spirit”.

O historii Nirvany i Foo Fighters przeczytać możecie w „Wydaniu Specjalnym”, które niedawno ujrzało światło dzienne.

„Nirvana + Foo Fighters – Wydanie Specjalne” – KUP TERAZ!

KOMENTARZE

Przeczytaj także