„Running Up That Hill” Kate Bush z kolejnym awansem na liście Billboardu

/ 14 czerwca, 2022

Choć od premiery nowych odcinków „Stranger Things” minęło nieco czasu, popularność utworu „Running Up That Hill” nie maleje.


Zgodnie z przewidywaniami w zeszłym tygodniu utwór „Running Up That Hill (Make a Deal with God)” – bijący rekordy popularności po tym, jak użyto go w serialu „Stranger Things” Netfliksa – pojawił się na liście Billboard Hot 100. Zaliczył ponowny powrót po 37 latach i wylądował wówczas na świetnym 8. miejscu zestawienia.

Okazuje się jednak, że zainteresowanie utworem Kate Bush nie maleje. Wręcz przeciwnie! W najnowszym zestawieniu Billboard Hot 100 uplasował się zaraz za podium, na znakomitej 4. pozycji. To w przypadku angielskiej wokalistki jej najlepszy wynik w całej historii amerykańskiej listy przebojów.

Kate Bush podziękowała za wsparcie

Wcześniej Kate Bush zareagowała na ostatnie wydarzenia, pisząc na swojej stronie internetowej:

Być może słyszeliście, że na Netfliksie ukazała się pierwsza część fantastycznego, trzymającego w napięciu nowego sezonu „Stranger Things”. Znalazła się w nim utwór „Running Up That Hill”, który zyskała zupełnie nowe życie dzięki młodym fanom, którzy kochają ten serial. Ja też go uwielbiam!

Dzięki temu piosenka „Running Up That Hill” jest notowana na listach przebojów na całym świecie, a na brytyjskiej liście przebojów znalazła się na pozycji 8. To wszystko jest naprawdę ekscytujące! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wpłynęli na ten sukces.

Fenomen „Stranger Things”

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

7 z 9 odcinków zadebiutowało niedawno na Netfliksie, bijąc kolejne rekordy popularności. 1 lipca na platformie pojawią się dwa finałowe odcinki najnowszego sezonu „Stranger Things”. Wiadomo już, że przedostatniego – finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

https://youtube.com/watch?v=DhsHyVDLSQk
KOMENTARZE

Przeczytaj także