Zespół Rush dokonał znaczących zmian w setliście na drugim koncercie po reaktywacji.
9 czerwca odbył się drugi z trzech koncertów Rush w Los Angeles. Jest to pierwsza od 11 lat trasa koncertowa Rush, a zarazem pierwsza trasa od śmierci perkusisty Neila Pearta w 2020 roku. Z Rush na bębnach gra Anika Nilles.
Grupa wprowadziła dużo zmian do setlisty, sięgając po dawno niewykonywane utwory. Zagrała na przykład „The Trees” po raz pierwszy od 2008 roku albo „Witch Hunt” po raz pierwszy od 2011 roku.
Największą niespodzianką było jednak wykonanie w całości suity „2112”. Niektórych z części tej suity zespół nie grał od lat 90.
Zobacz całą setlistę tutaj.
Rush będzie kontynuował trasę koncertową po Ameryce, a w 2027 roku przyjedzie do Europy. W ramach europejskiej trasy Rush zagra po raz pierwszy w Polsce: 27 marca wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie.
„2112” to kultowy album Rush z legendarną suitą tytułową. Więcej o niej znajdziecie w naszym Wydaniu Specjalnym poświęconym 100 najlepszym płytom progrockowym.
„100 PŁYT WSZECH CZASÓW – PROG ROCK” – ZAMÓW TERAZ!

