Amerykański rząd zajmie się Metallicą i Live Nation?

/ 31 lipca, 2019

Przypomnijmy: Magazyn „Billboard” dotarł do nagrania rozmowy, która odbyła się w lutym 2017 roku, tuż przed tym jak Metallica ogłosiła daty amerykańskiej trasy koncertowej promującej album „Hardwired… To Self-Destruct”. W rozmowie brali udział przedstawiciel Live Nation na Amerykę Bob Roux, bliski współpracownik Metalliki Tony DiCoiccio oraz Vaugh Millette, aktualnie prezes firmy Outback Presents. Tematem rozmowy był transfer nawet 88 tysięcy biletów na pośredników, zajmujących się wtórnym obiegiem biletów po wyższych cenach, tym samym uniemożliwiając fanom zakup biletów po cenie rynkowej.

Zapoznaj się ze szczegółami tej afery

Amerykański kongresman, Bill Pascrell, podczas swojego wystąpienia przed Komisją ds. Energii i Handlu powiedział:

W tajemnicy przed fanami Ticketmaster i Live Nation współpracowali z managementem Metalliki, żeby przejąć 88 tysięcy biletów i sprzedać je pośrednikom. Live Nation przyznał, że przynajmniej kilkunastu artystów między 2016 i 2017 rokiem mogło robić podobnie. Takie praktyki są złe.

Bill Pascrell już od wielu lat domaga się wprowadzenia reform przepisów związanych ze sprzedażą biletów na imprezy masowe tak, żeby uniemożliwiały podobne praktyki. Czy tym razem uda mu się dopiąć swego?

%%REKLAMA%%

Do sprzedaży trafiło właśnie Wydanie Specjalne poświęcone Metallice.

  • Na 144 stronach znajdziesz między innymi:
  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także