Sabaton opowiada o historii Polski w nowym cyklu dokumentalnym [WIDEO]

/ 12 lutego, 2019

Kanał historyczny, którego twórcami są członkowie zespołu Sabaton oraz amerykański historyk Indy Neidell znany przede wszystkim z kanału TimeGhost History założyli kanał na YouTube, który nazywa się Sabaton History i ma przybliżać zarys historyczny wydarzeń, którymi zainspirowane były poszczególne teksty zespołu. 7 lutego ukazał się pierwszy odcinek, a jego tematem była obrona Wizny.

Mystic Festival 2019 z kolejnym wzmocnieniem składu

Nie jest to przypadek, gdyż jeden z najbardziej znanych utworów Sabatona, „40:1” poświęcony jest właśnie tym wydarzeniom, które rozegrały się pod Wizną w dniach 7-10 września 1939 roku.

Poniżej możecie obejrzeć cały pierwszy odcinek tego cyklu.

Sabaton aktualnie pracuje nad nowym albumem studyjnym. W wywiadzie dla „TV War” Joakim Brodén niedawno mówił:

Oczywiście, że siądziemy do prac nad tym albumem – w zasadzie to już zaczęliśmy pisać utwory. To właściwie etap, w którym nigdy nie robimy sobie przerwy. Na pewno w 2019 roku pojawi się nasza nowa płyta. Nie chcemy się zestarzeć i robić ośmioletnich przerw między kolejnymi wydawnictwami.

Sabaton będzie jedną z głównych gwiazd tegorocznego Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Tauron Arenie oraz w Parku Lotników w Krakowie. Oprócz Szwedów na festiwalu obejrzymy także następujących wykonawców: In Flames, Soulfly, Possessed, Hatebreed, Within Temptation, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, Slipknot, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, Testament, Vltimas, Jinjer, Entropia, Batushka, Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także