Santabarbara opublikował klip z udziałem znanego, islandzkiego aktora [WIDEO]

/ 9 maja, 2024


Zobacz teledysk promujący debiutancki album polskiego zespołu Santabarbara.


Santabarbara to najnowszy projekt, który tworzą Szczepan, Łukasz i Nikodem Pospieszalscy. Muzycy na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym postanowili dać upust swoim fascynacjom muzyce alt popowej tworząc projekt Santabarbara.

Tak muzycy mówią o zespole:

Ten projekt to synteza tego co w muzyce dla nas ważne i inspirujące. Próbowaliśmy połączyć te wpływy począwszy od pierwszych fascynacji Radiohead, Jamesa Blake’a, Metronomy, czy Tame Impala przefiltrowanych przez nasze codzienne działania z pogranicza jazzu, muzyki tradycyjnej, improwizowanej, współczesnej kompozycji, a także muzyki czysto elektronicznej czy nawet techno. Całość nabrała formy w zderzeniu z zabytkowymi syntezatorami, które kolekcjonujemy, a których analogowe brzmienie stało się kolejną bazą eksploracji.

9 maja premierę miał debiutancki album Santabarbara zatytułowany „The Best Of Unreleased Hits”. Promuje go klip do utworu “Spadam”, w którym wystąpił islandzki aktor Tómas Lemarquis, znany z takich filmów, jak „Snowpiercer”, „X-Men: Apocalypse” i „Blade Runner 2049”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także