Satriani, Petrucci i Roth jako G3 w Polsce

/ 16 października, 2017

19 marca 2018 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się wyjątkowy koncert G3 w składzie Joe Satriani, John Petrucci (Dream Theater) oraz Uli Jon Roth (były gitarzysta zespołu Scorpions). Organizatorem koncertu jest agencja Go-Ahead. 

Trivium udostępnia premierowy utwór

Na początku przyszłego roku nowy krążek zapowiedział Joe Satriani. Wydanie szesnastego solowego albumu łączy się z ogłoszeniem trasy koncertowej obowiązkowej dla każdego fana gitarowego brzmienia. Na wyjątkowej trasie po Europie, rozpoczynającym się w Moskwie a kończącym w Glasgow, oprócz Satrianiego zagrają John Petrucci, czyli długoletni członek i współzałożyciel grupy Dream Theater, oraz Uli Jon Roth, były muzyk formacji Scorpions. 

G3 to cykl koncertowy, którego pomysłodawcą jest gitarzysta i kompozytor Joe Satriani. Realizowany jest jako występ 3 gitarzystów, improwizujących oraz prezentujących swoje własne kompozycje podczas koncertu na żywo. Po trzech częściach, w której każdy z nich gra osobno, następuje ostatnia, kiedy wspólnie wszyscy wykonują standardy muzyki gitarowej. W ramach G3 gitarzysta od 1996 roku grał z takimi sławami, jak Steve Vai, Steve Lukather i Robert Fripp.

Joe Satriani przyznaje:

Mógłbym powiedzieć, że jestem zaskoczony żywotnością G3, ale nie jestem. Myślę, że urok polega na chemii, jaka wywiązuje się pomiędzy trzema topowymi gitarzystami dzielącymi scenę. Jest w tym zabawa, jest nieprzewidywalność i coś dzikiego, czyli wszystko to, czego oczekujemy po koncertach.

Informacje o cenach biletów pojawią się wkrótce. 

Satriani powraca z nowym krążkiem

Nowy album Joe Satrianiego ukaże się 12 stycznia 2018 roku pod tytułem „What Happens Next”. Na albumie obok Satrianiego usłyszymy także Glenna Hughesa z Deep Purple i Black Country Communion oraz Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers, który pracował z gitarzystą przy okazji projektu Chickenfoot. Producentem płyty został Mike Fraser znany z albumów AC/DC, a także z wielu poprzednich płyt Satrianiego.

W sieci kilkanaście dni temu pojawił się utwór „Energy”, który w ten sposób zdefiniował Satriani:

Kawałek „Energy” pokazuje moc, radość i podekscytowanie wywołane prawdziwą muzyczną chemią. Chad, Glenn i ja rozwaliliśmy system, nie cofnęliśmy się o krok, byliśmy niezwykle pobudzeni. 

Na albumie „What Happens Next” znajdą się następujące utwory:

 1. Energy
 2. Catbot
 3. Thunder High On The Mountain
 4. Cherry Blossoms
 5. Righteous
 6. Smooth Soul
 7. Headrush
 8. Looper
 9. What Happens Next
 10. Super Funky Badass
 11. Invisible
 12. Forever And Ever

A oto okładka płyty:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także