Satyricon zainspirowany dziełami Muncha. Posłuchaj wyjątkowej płyty!

/ 12 czerwca, 2022

Dzięki wyjątkowej współpracy ze znanym na całym świecie norweskim Muzeum Muncha Satyricon stworzył kompozycję muzyczną w formacie albumu zatytułowaną „Satyricon & Munch”.


Nowa muzyka Satyricon, stworzona przez Satyra, napisana jest w formie tak zwanego utworu muzycznego, trwa 56 minut i przekracza wszelkie granice gatunkowe. Mimo że muzyka została napisana na wystawę sztuki, ma w sobie tyle emocjonalnej głębi, by sprawdzić się także poza salą wystawową. Nową, zdumiewającą i cenioną przez krytyków wystawę o tym samym tytule można oglądać jeszcze do 28 sierpnia 2022 roku w Muzeum Muncha w Oslo.

„Satyricon & Munch” ma zostać wydane w formie fizycznej, ale obecnie dostępne jest do pobrania lub odsłuchu w serwisach streamingowych.

Satyr tak mówi o tym projekcie:     

W „Satyricon & Munch” znajdziecie moją muzyczną odpowiedź na emocje, jakie wzbudziły we mnie prace Edvarda Muncha podczas pracy nad wystawą. Można powiedzieć, że wydanie albumu jest nie tylko konsekwencją robienia wystawy, ale także odzwierciedleniem moich studiów nad życiem Edvarda Muncha i filozofią tworzenia dzieł sztuki – i mojego zapału do rozwijania siebie jako artysty. Doceniam to, że przedkłada emocje nad technikę, wolę eksperymentowanie i determinację, by podążać własną ścieżką. Oczywiście są to również podstawowe wartości Satyricon, które w tym konkretnym przypadku nabierają jeszcze większego znaczenia.

Album „Satyricon & Munch” jest teraz dostępny w przedsprzedaży w następujących formatach:

  • Deluxe Box
  • 2LP Gatefold PICTURE LP – limtowana ilość 500 egz. na cały świat
  • 2LP Gatefold w kolorze: monolityczny szary– limtowana ilość 300 egz. na cały świat
  • 2LP Gatefold przezroczysty– limtowana ilość 300 egz. na cały świat
  • 2LP Gatefold w kolorze czarnym
  • 1CD Mediabook

fot. Morten Andersen

KOMENTARZE

Przeczytaj także