Saudyjska raperka teledyskiem świętuje zniesienie kontrowersyjnego zakazu [WIDEO]

/ 1 lipca, 2018

Przez wiele dekad kobiety w Arabii Saudyjskiej nie mogły prowadzić pojazdów. W zeszłym roku władze kraju ogłosiły, że zakaz wkrótce zostanie zniesiony. Zakaz został zniesiony 24 czerwca 2018 roku. Eksperci spodziewają się, że do 2020 roku po drogach Arabii Saudyjskiej będzie jeździło 3 miliony kobiet.

XXXTentaction z pośmiertnym teledyskiem do "Sad!"

Jedną z nich z pewnością będzie raperka Leesa A, która już nakręciła teledysk za kierownicą samochodu. W tekście utworu rapuje po arabsku słowa: „Nikt nie musi mnie już wozić / Mam ze sobą prawo jazdy / Nie żartuję, dziś mogę prowadzić sama / Kierownica w moich dłoniach, a stopa na pedale”.

Po opublikowaniu teledysku popularność raperki znacząco wzrosła. Wcześniej cieszyła się niewielką popularnością w mediach społecznościowych. Na YouTube jej teledysk w ciągu tygodnia obejrzało prawie milion osób.

Poniżej możecie obejrzeć go sami.

Na zniesienie zakazu prowadzenia pojazdów przez kobiety w Arabii Saudyjskiej zareagowała także brytyjska raperka M.I.A. w teledysku do utworu „Bad Girls”. Ona jednak, w obawie o aresztowanie, nie nakręciła go w Arabii Saudyjskiej tylko w Maroku. Arabia Saudyjska była ostatnim krajem, w którym kobiety nie mogły prowadzić samochodów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także