Schmier (Destruction) mówi, dlaczego ostatnie płyty Metalliki i Slayera nie są tak dobre

/ 4 kwietnia, 2022


Wokalista Destruction ma teorię, dlaczego zespoły metalowe, które zdobyły popularność nie nagrywają tak dobrych płyt jak wcześniej.


Marcel „Schmier” Schirmer, wokalista i basista niemieckiego zespołu Destruction, uważa że późniejsze płyty takich zespołów jak Metallica czy Slayer nie są tak dobre, jak wczesne. Dlaczego?

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” stwierdził, że jeśli jakiś metalowy zespół staje się zbyt bogaty i popularny, jego twórczość na tym traci. Schmier powiedział:

Jest takie powiedzenie, że dobra sztuka rodzi się z bólu. Kiedy czujesz ból, potrafisz oddać to w muzyce, a szczęśliwemu milionerowi w Porsche trudno napisać wściekły utwór. Wymień jeden zespół thrashowy z miliarderem w składzie. Wszyscy uwielbiamy Metallicę i Slayera, ale ich ostatnie płyty nie są tak dobre jak te wczesne. Dobry zespół thrashowy musi być wkurzony.

Destruction właśnie wydał nowy album studyjny zatytułowany „Diabolical”. Więcej na temat tej płyty, a także cały wywiad z Schmierem znajdziecie w kwietniowym „Teraz Rocku”, który jest już w sprzedaży.

KWIETNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także