Scorpions zagra dwa koncerty w Polsce. Niezbędne informacje

/ 14 lipca, 2019

Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertami Scorpions w Arenie Gliwice (21 lipca 2019) oraz Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu (23 lipca 2019):

Rozpiska godzinowa* (dotyczy obydwu koncertów):

  • 18:45 – Otwarcie bram
  • 19:15 – Lion Shepherd
  • 20:30 – Scorpions

Parkingi

W pobliżu Areny Gliwice znajdują się parkingi mieszczące blisko 800 aut. Parking jest płatny w wysokości 25 złotych w przedsprzedaży (P1, P2, P3, P4) poprzez stronę www.ebilet.pl lub przy wjeździe u pracownika 30 zł (P6, P7) – płatność tylko gotówką.

Przy hali Ergo Arena znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 500 aut i około 15 autokarów. Parking jest płatny: 20 złotych – samochód osobowy, 50 złotych – autokar. Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody, oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Ze względów bezpieczeństwa parking oraz wejście do hali ERGO ARENA dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parkingu P-1, przed parkingiem technicznym.

Wejścia

Na teren imprezy masowej w Arenie Gliwice można się dostać wejściem A oraz wejściem D dla osób posiadających bilet na trybunie dolnej i górnej. Natomiast wejście E jest dedykowane tylko osobom posiadających miejsca na płycie. Wejście do Strefy Premium znajduje się przy wejściu B i dedykowane jest osobom posiadających miejsca w lożach oraz sektorach od 2-01 do 2-04

W Ergo Arenie Gdańsk/Sopot będą dostępne wejścia: B3, A3, A1, D3.

Osoby niepełnosprawne

Arena Gliwice jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do ich dyspozycji są 72 miejsca (36 miejsc dla osób na wózkach i 36 dla osób im towarzyszących), położone na poziomie 1, gwarantujących dobrą widoczność. Podobnie komunikacja wewnątrz obiektu – wszystkie miejsca dostępne dla odwiedzających są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

W Gdańsku dla osób niepełnosprawnych zostały przygotowane sektory: 318 i 324. Ze względów bezpieczeństwa wjazd na parking dla osób niepełnosprawnych jest od strony ul. Łokietka. Wejście do hali Ergo Arena dla osób niepełnosprawnych to wejście A1.

%%REKLAMA%%

Czego nie można wnosić na koncerty?

Do hal nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Gastronomia na koncertach

Arena Gliwice dysponuje ogródkiem na placu głównym, który będzie czynny  już od godziny 14:00, a od 16:00 otwarta zostanie Strefa Mocy z ofertą barową. Będzie ona również otwarta i dostępna w czasie koncertu.

W Ergo Arenie będą funkcjonować pub oraz food-court i mobilne punkty sprzedaży na kondygnacji 1 i 3, w których będzie można nabyć m.in.: napoje gazowane, niegazowane, ciepłe przekąski, hot dogi, zapiekanki, popcorn, orzeszki oraz słodycze.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także