Sebastian Riedel na specjalnym wideo oprowadza „szlakiem Ryszarda Riedla” [WIDEO]

/ 3 listopada, 2021

W filmie wyreżyserowanym przez Mateusza Znanieckiego pojawił się Sebastian Riedel, syn legendarnego wokalisty zespołu Dżem.


Miejskie Centrum Kultury w Tychach opublikowało wyjątkowe nagranie, które ma dwóch bohaterów – Sebastiana oraz Ryszarda Riedlów. Ten pierwszy oprowadza nas po miejscach, które w taki czy inny sposób wiążą się z jego ojcem. Legendarnym wokalistą zespołu Dżem, który zmarł 30 lipca 1994 roku w Chorzowie.

Na facebookowym profilu Miejskiego Centrum Kultury w Tychach napisano:

Odwiedzamy legendarne kąty, bardziej i mniej znane: rodzinny Miasto Chorzów i Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe, a następnie Miasto Tychy i ul. Filaretów 14, gdzie Riedlowie mieszkali, a gdzie dziś znajduje się mural Ryśka (autorstwa Czary-Mury), osiedle A, „Jesiony”, Teatr Mały Tychy, rzeźbę przy al. Niepodległości (autorstwa Tomasza Wenklara), katowicki Spodek, niegdysiejszy Klub Puls i Radio Katowice.

Film powstał dzięki Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w ramach 11. Noc Teatrów Metropolii, a swoją premierę miał podczas prologu tego wydarzenia w Tychach, podczas spektaklu „Skazany na bluesa”.

Poniżej wideo:

Reżyserem obrazu jest Mateusz Znaniecki.

KOMENTARZE

Przeczytaj także