Seria „Indiana Jones” zostanie wydana w jakości 4K Blu-ray. Kiedy premiera?

/ 17 marca, 2021

Kultowe filmy o nieustraszonym archeologu zostaną poprawione i wydane na pięciu płytach.


Wytwórnia Paramount postanowiła w spektakularny sposób uczcić 40-lecie premiery „Poszukiwaczy zaginionej Arki” i zapowiedziała kolejne odświeżenie czterech filmów z serii „Indiana Jones”. Przypomnijmy – 10 lat temu pojawiły się one w jakości FullHD.

Ta jakość nie jest jednak obecnie wystarczająca, dlatego produkcje zostaną zremasterowane do jakości 4K oraz będą współpracowały z takimi technologiami jak Dolby Vision czy HDR-10. Nad procesem przenoszenia filmów z oryginalnych negatywów filmowych czuwał sam Steven Spielberg.

Co ciekawe, „Celebrating 40 years of Indiana Jones” trafiło już do przedsprzedaży w amerykańskim Amazonie, ale wszystkie dostępne kopie wyprzedały się na pniu. Dostępne były za 91 dolarów. Oficjalna premiera boxu z kultowymi filmami na pięciu płytach Blu-ray przewidziana jest na 8 czerwca 2021 roku.

Klasyczna trylogia przygód nieustraszonego archeologa obejmuje następujące filmy: „Poszukiwacze zaginionej Arki” (1981), „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” (1984) oraz „Indiana Jones i ostatnia krucjata” (1989). Do serii powrócono w 2008 roku filmem „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”, ale nie spotkał się on z aż tak ciepłym przyjęciem, jak wcześniej wymienione filmy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także